pso
24 بهمن 1401 - 19:44

خرید و ذخیره میوه‌ مورد نیاز شب عید کرمانشاهیان

کرمانشاه- مدیرکل تعاون روستایی کرمانشاه از خرید و ذخیره میوه‌ مورد نیاز شب عید کرمانشاهیان خبر داد.

ایرج صفایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز خرید میوه شب عید، اظهار کرد: با توجه به برآورده‌های کمیته تنظیم بازار و میزان میوه مورد نیاز مردم به میوه برای شب عید میوه مورد نیاز به طور کامل خریداری شده است.

وی افزود: سیب درختی و پرتقال تامسون به میزان کافی از ۲ استان آذربایجان غربی و مازندران برای شب عید به میزان تصویب شده از سوی کمیته تنظیم بازار خریداری شده و از فردا یکشنبه ۲۵ بهمن ماه برای انتقال میوه‌های خریداری شده به استان کرمانشاه اقدام خواهد شد.

مدیرکل تعاون روستایی استان کرمانشاه با اشاره به قیمت میوه قابل عرضه در بازار، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل و ابلاغیه مربوطه میوه‌های تهیه شده برای شب عید ۱۰ درصد پایین‌تر از قیمت بازار عرضه و توزیع خواهد شد.

صفایی خاطر نشان کرد: با توجه به مکاتبات انجام شده با سازمان میادین و اتحادیه میوه فروش‌ها تاکنون تعداد ۲۵۰ محل برای توزیع میوه‌های شب عید معرفی شده که از بین آنها خوشنام‌ترین‌ها انتخاب و محلی توزیع میوه تنظیم بازار خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر محل‌های مشخص شده برای فروش میوه شب عید در نظر داریم که نهایتاً ۵۰ نقطه در شهر کرمانشاه برای توزیع ویژه و گسترده مشخص شود.

صفایی در پایان تاکید کرد: بر اساس مصوبه کمیته تنظیم بازار از مجموع میوه‌های خریداری شده برای شب عید ۴۰ درصد در شهرستان کرمانشاه و ۶۰ درصد در سایر شهرستان‌های استان کرمانشاه توزیع خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1036710