pso
16 بهمن 1401 - 23:55

مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 1402/ اجازه انتشار اوراق برای حمل و نقل شهرداری‌ها صادر شد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه از مصوبه این کمیسیون برای صدور مجوز جهت انتشار اوراق برای حمل و نقل شهرداری‌ها خبر داد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات جلسه نوبت شب این کمیسیون اظهار کرد: در جلسه نوبت شب امروز کمیسیون تلفیق 18 همت برای حمل و نقل شهرداری‌ها بود که به آن‌ها اجازه داده شد بتوانند اوراق منتشر کنند که 50 درصد آن را دولت تضمین کند که با توجه به اهمیت زیرساخت‌های شهری مثل حمل و نقل عمومی و مترو ضروری بود.

وی افزود: در ادامه این جلسه نیز5 همت هم برای خوابگاه‌های متأهلی مصوب شد که بنا شد اختصاص پیدا کند. 5 همت برای پروژه‌هایی که قرارگاه سازندگانی خاتم‌الانبیاء برای مطالباتی که از دولت داشت، مصوب شد.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 خاطرنشان کرد: در ادامه بررسی لایحه بودجه 1402 کشور نمایندگان کمیسیون تلفیق با حذف بند (ج) تبصره 2  موافقت کردند. دولت در تبصره 2 لایحه بودجه آورده بود در مواردی که مطابق قانون دولت قصد واگذاری سهام یا سهم‌الشرکه که در شرکت‌های دولتی دارد، افراد بتوانند سهام را بخرند و پول آن را به خزانه دولت واریز کنند، که نمایندگان کمیسیون با آن مخالفت و آن را حذف کردند. علت حذف این تبصره این بود که نمایندگان معتقد بودند در این مسئله ممکن است رانت‌هایی بوجود بیاید و محلی برای فساد اقتصادی باشد از این جهت کمیسیون تلفیق آن را رد کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1021351