pso
07 مرداد 1401 - 14:41

ناپایداری‌های موقت جوی در نوار شرقی و مرتفع استان بوشهر

بوشهر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از ناپایداری‌های موقت جوی در نوار شرقی و مرتفع استان در ساعاتی از ظهر تا شب خبر داد.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم فعالیت سامانه بارشی فصلی تا روز دوشنبه هفته پیش رو است.

خبرنگار مهروی اضافه کرد: در این مدت در سطح استان، بخصوص نوار شرقی و مرتفع استان، اغلب در ساعاتی از ظهر تا شب وقوع ناپایداری‌های موقت جوی به صورت رعدوبرق، رگبار باران، در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ، وزش تندباد لحظه‌ای و ایجاد گردوخاک پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: همچنین طی این مدت احتمال وقوع تندبادهای لحظه‌ای بر روی خلیج فارس دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: طی ساعات آینده آسمان نیمه ابری تا ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد، در برخی نقاط رگبار باران، رعدوبرق، وزش تند باد لحظه‌ای و ایجاد گردوخاک و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ و طی صبحگاه در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: جهت وزش باد غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ گاهی ۴۲ کیلومتر در ساعات و در هنگام وزش تندباد بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 490751