pso
12 مرداد 1401 - 15:34

کارشناسان امنیتی: معادله به نفع مقاومت فلسطین تغییر کرده است

تهران – ایرنا – تهدیدهای اخیر مقاومت فلسطین رژیم صهیونیستی را در ترس و نگرانی فرو برده است. کارشناسان امور امنیتی و راهبردی جهان عرب علت این امر را افزایش توان گروههای مبارز فسلطینی و تغییر معادله به نفع مقاومت می دانند.

به گزارش ایرنا، گردان های قدس دیروز سه شنبه با صدور بیانیه ای در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی علیه اقشار مختلف ملت فلسطین و اسیر کردن یکی از رهبران بارز جنبش جهاد اسلامی فلسطین، صهیونیست ها را تهدید کرد که هر جا یافت شوند، در معرض تهدید و خطر قرار خواهند داشت.

رژیم صهیونیستی در آخرین اقدام خود علیه مقاومت فلسطین دوشنبه شب به منزل شیخ بسام السعدی از رهبران بارز جنبش جهاد اسلامی در جنین واقع در شمال کرانه باختری اشغالی یورش برده و وی را مورد تعدی قرار داده و به اسارت برد.

گروهان های قدس همچنین در بین نیروهای خود در سراسر فلسطین اعلام آماده باش کرد و  نیروها و مجاهدان خود را فراخواند.

در پی هشدار گروهان‌های قدس به صهیونیستها، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» گزارش داد که رژیم صهیونیستی از ترس واکنش مقاومت به بازداشت شیخ «بسام السعدی»، جاده‌ها و محورهای نزدیک به مرزهای نوار غزه را مسدود کرده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین گفتند که نهادهای امنیتی و نظامی این رژیم نگران حمله با استفاده از موشک‌های «کورنت» به اهداف صهیونیستها در نزدیک نوار غزه هستند.

شبکه القدس نیز ویدئوی اختصاصی منتشر کرد که نشان می‌دهد پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی در مرز شرقی نوار غزه به دنبال آماده باش گروهان های قدس تخلیه شده است. همزمان ارتش رژیم صهیونیستی از بیم پاسخ موشکی مقاومت، سامانه های گنبد آهنین را در مرز نوار غزه مستقر کرد.

شبکه تلویزیونی "فلسطین الیوم" امروز چهارشنبه در گفت وگو با دو کارشناس امور امنیتی و راهبردی جهان عرب، نظر آنها را درباره این تحولات و توان مقاومت و میزان تاثیرگذاری آن بر رژیم صهیونیستی پرداخت.

"محمود العجرمی" کارشناس امور امنیتی و راهبردی  خاطرنشان کرد: مقاومت در نبردها و درگیریهای پیش آمده با رژیم صهیونیستی طی سالیان گذشته معادله بازدارندگی و موازنه رعب و  وحشت را برقرار کرد. این در حالی است که در مقابل، توان بازدارندگی ارتش اشغالگر به مرور رو به ضعف و فرسایش گذاشت و از این رو، سران دشمن از واکنش مقاومت دچار ترس و وحشت شده اند زیرا می دانند که واکنش یاد شده بسیار شدید و فراتر از توان تحمل آنها خواهد بود.

این کارشناس امور امنیتی و راهبردی توضیح داد: یکپارچه شدن مقاومت در تمامی مناطق فلسطینی عامل ترس و وحشت اشغالگران به شمار می رود. مقاومت ممکن نیست که به رژیم اشغالگر اسرائیل اجازه دهد تا منطقه یا شهر خاصی در فلسطین را آماج حملات ددمنشانه خود قرار دهد.

وی در همین رابطه از نبرد سیف القدس (شمشیر قدس) با رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۱ میلادی به عنوان یک نمونه عینی یاد کرد.

از سوی دیگر "عبدالله العقاد" کارشناس امور امنیتی و نظامی گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال بازداشت شیخ بسام السعدی در جنین از بیم واکنش مقاومت به اقدامات تجاوزکارانه اش، دچار ترس و وحشت شده و در نتیجه نیروهای خود را در حالت آماده باش کامل نگه داشته است و از شهرک نشینان صهیونیست خواسته تا از پناهگاه های خود خارج نشوند.

العقاد افزود : رژیم اشغالگر اسرائیل از حمله شدید و قدرتمندانه مقاومت فلسطین بیمناک است و به همین دلیل، در وضعیت هشدار کامل قرار گرفته است زیرا می داند که فلسطینیان در پاسخ دادن به جنایات تل آویو تاخیر روا نمی دارند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 526870