pso
14 اسفند 1401 - 15:50

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس برای حضور در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مشخص شدند

در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، اعضای این کمیسیون برای حضور در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مشخص شدند.

احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در تشریح جلسه امروز یکشنبه 14 اسفند این کمیسیون اظهار داشت: یکی از موضوعات و ماموریت‌های مهم مجلس یازدهم این است که با ارائه برنامه دولت در خصوص برنامه هفتم توسعه، کمیسیون تلفیق را تشکیل دهد که در این راستا ان‌شاالله برنامه هفتم توسعه به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه کمیسیون‌ها باید نمایندگان خود را برای حضور در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه معرفی کنند، افزود: در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی نیز 3 نفر از اعضای این کمیسیون به عنوان اعضای تدوین برنامه هفتم توسعه معرفی شدند. بر همین اساس آقایان بیژن نوباوه، احمد راستینه و سیدعلی یزدی‌خواه با رای اعضای این کمیسیون برای حضور در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه انتخاب شدند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: آنچه که در مورد برنامه هفتم توسعه در کمیسیون فرهنگی مورد تاکید قرار گرفت این بود که با توجه به ضرورت تدوین این برنامه با سیاست‌های کلانی که در قالب بیانیه گام دوم و اندیشه امامین انقلاب و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی بازتعریف شده، احکامی در این برنامه هفتم مد نظر قرار بگیرد.

راستینه عنوان کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید داشتند که برنامه هفتم توسعه باید یک برنامه در جهت پیشرفت، عدایت و با حاکمیت اخلاق و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای رشد مولفه فرهنگی و دینی در جامعه شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه جلسات خود را بلافاصله در اولین فرصت ممکن که لایحه دولت در برنامه هفتم به مجلس بیاید به صورت رسمی برگزار می‌شود. از حوزه‌های علمیه و اندیشکده‌ها و پژوهشگاه درخواست می‌کنیم با ارائه نقطه نظرات خود ما را در تدوین هرچه بهتر برنامه هفتم توسعه یاری کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1074670