pso
02 اسفند 1401 - 11:28

اجرای برنامه‌های جریان‌ساز فرهنگی در مدارس ضرورت مهم تربیتی است

اردبیل-مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: برنامه‌های گفتمان‌ساز و جریان‌ساز فرهنگی از طرح‌های ضروری تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش در مدارس است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده صبح سه‌شنبه در جلسه مشترک با مدیر کل آموزش و پرورش اردبیل، تعامل و همکاری گسترده در توسعه فعالیت‌های فرهنگی در مدارس را ضروری دانست و اظهار کرد: در راستای توانمندسازی معلمان قرآن مدارس دوره‌های تربیت معلم قرآن ویژه معلمان برگزار می‌شود.

وی بر اجرای طرح «سمیر» با محوریت ترویج فرهنگ قرآنی در مدارس تاکید کرد و گفت: مدارس بهترین بستر برای اجرای طرح سمیر است تا نیازهای فرهنگی در این مراکز آموزشی پاسخ داده شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل پژوهش و استخراج آیات علمی قرآن و به‌کار بردن آنها در تدریس دروس مختلف آموزشی را راهکاری در معرفی قرآن به عنوان کتاب زندگی در مدارس عنوان کرد و گفت: برای فرهنگ سازی تعالیم قرآنی در مدارس باید مفاهیم ملموس و منطبق با دروس آموزشی را از آیات قرآنی استخراج و به دانش آموزان بیان کرد.

حجت الاسلام جعفرزاده تجلیل از برگزیدگان طرح «تربیت فاطمی، نسل سلیمانی» را از برنامه‌های تبلیغات اسلامی اردبیل در ماه شعبان عنوان کرد و گفت: ۵۰ مدرسه در شهر اردبیل در اجرای طرح خطبه فدکیه با عنوان «تربیت فاطمی، نسل سلیمانی» مشارکت داشتند که از نفرات برگزیده در اعیاد شعبانیه در قالب جشن مهدوی تجلیل می‌شود.

وی افزود: تجلیل از دانش آموزان نخبه قرآنی که مدرک کارشناسی ارشد در رشته حفظ قرآن کسب کردند و نیز برترین‌های علمی و اخلاقی از دیگر برنامه‌های این ایام است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل مربیان طرح امین را ظرفیت بزرگ فرهنگی در مدارس عنوان کرد و گفت: برنامه‌های تربیتی و فرهنگی جریان ساز باید با محوریت مربیان طرح امین اجرا شود تا از تجربیات آنان در ارتباط صمیمانه با دانش آموزان استفاده شود.

اجرای برنامه‌های جریان‌ساز فرهنگی در مدارس ضرورت مهم تربیتی است

توسعه همکاری آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی اردبیل

کلام الله صفری، مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل نیز در سخنانی از آمادگی این اداره برای همکاری بیش از پیش با تبلیغات اسلامی اردبیل خبر داد و گفت: مدیران مدارس موظف به ایجاد زمینه و بستر برای سهولت فعالیت مربیان طرح امین در مدارس هستند و بازدید و نظارت در این خصوص از سوی آموزش و پرورش انجام می‌شود.

وی تقویت مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا را از مهم‌ترین اهداف آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: تربیت دینی دانش آموزان در مدارس صدرا با حضور معلمان مجرب و متعهد در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش است و در این زمینه همکاری مستمر با تبلیغات اسلامی اردبیل داریم.

صفری افزود: اداره کل آموزش و پرورش اردبیل آماده اجرای برنامه‌های شاخص در قالب تجلیل از دانش آموزان حافظ قرآن، کرسی‌های تلاوت، جشن اعیاد شعبانیه، مسابقات فرهنگی و نیز دوره‌های توانمندسازی مربیان پرورشی با همکاری تبلیغات اسلامی اردبیل است تا تربیت فرهنگی و دینی در مدارس گسترش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر در این جلسه مقرر شد برنامه‌های فرهنگی با همکاری آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی اردبیل طبق برنامه‌های مدون و با محوریت مربیان طرح امین در مدارس اجرا شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1047625