pso
04 مرداد 1401 - 13:48

شرافت: خلوت روزهای کرونایی به نفع شاعران شد/ برقعی: خوشحالم دوباره به اصل خودمان برگشتیم

نخستین جلسه از حلقه ادبی پنجره پس از همه‌گیری کرونا به همت فرهنگسرای اندیشه برگزار شد و شاعران جوان اشعار خود را در برابر حمید برقعی و جواد شرافت خواندند.

- اخبار فرهنگی -به گزارش خبرگزاری تسنیم، نخستین جلسه از حلقه ادبی پنجره پس از همه‌گیری کرونا به همت فرهنگسرای اندیشه برگزار شد و جمعی از شاعران جوان به شعرخوانی پرداختند.

خبرگزاری تسنیماین حلقه ادبی پس از مدت‌ها وقفه و تعطیلی به دلیل همه‌گیری کرونا دوباره فعالیت خود را در فرهنگسرای اندیشه از سر گرفت. نخستین جلسه از این حلقه ادبی با حضور سیدحمیدرضا برقعی، سیدمحمدجواد شرافت و جمعی از شاعران و علاقه‌مندان در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، سیدمحمدجواد شرافت طی سخنانی گفت: خیلی خوشحالم که این جلسه پس از مدت‌ها که به دلیل همه‌گیری کرونا امکان برگزاری‌اش را نداشتیم دوباره تشکیل شد. ما خاطرات خوبی از فرهنگسرای اندیشه داریم، چرا که جلسات حلقه ادبی پنجره در تهران را نخستین بار در همین فرهنگسرا برگزار کردیم و حالا دوباره به اصل خود بازگشته‌ایم.

وی اضافه کرد: همه‌گیری بیش از 2 سالی کرونا فرصت بسیار خوبی برای برخی از شاعران شد که در خلوت خود بنشیننند و شعرهای بسیار خوبی را بسرایند. بنده نمونه‌های متعددی از این موضوع را دیده‌ام و امیدوارم امروز نیز شاهد نوعی تحول در اشعار شاعران باشیم. کرونا ما را به خلوت کتابخانه‌هایمان برد و همین موضوع باعث شد شعرهای خوب‌تری خلق شود.

سید حمید برقعی نیز در این جلسه گفت: برگزاری این جلسات پس از مدتی وقفه، آنهم در تهران برایم بسیار خوشحال‌کننده است و امیدوارم بتوانیم آن را ادامه بدهیم. به ویژه آنکه فرهنگسرای اندیشه جایی است که برای اولین بار حلقه ادبی پنجره در تهران را در آن برگزار کردیم و امروز به نوعی به اصل خودمان در برگزاری این جلسات بازگشتیم.

وی اضافه کرد: بسیاری از کسانی که امروز در این جلسه حاضراند را می‌شناسم و قبلاً در همین حلقه ادبی یا جاهای دیگر شعرخوانی‌شان را دیده‌ام.

برقعی خاطرنشان کرد: روند کارما در این جلسات این‌گونه است که در جلسه اول شعر کسی را نقد نمی‌کنیم. به همین دلیل امروز شعرهایی که دوستان می‌خوانند را به صورت جدی نقد نمی‌کنیم و در جلسات بعدی به صورت مفصل‌تر به شعر دوستان می‌پردازیم. البته امیدوارم این جلسات در فرهنگسرای اندیشه تداوم داشته باشد.

در بخش دیگری از این مراسم‌، جمعی از شاعران، اشعار خود را در موضوعات آیینی، آزاد، عاشقانه و در قالب‌های رباعی، غزل و ... خواندند. برخی از این اشعار از سوی دو استاد حاضر در جلسه نقد و بررسی شد.

براساس این گزارش، برگزاری جلسات بعدی حلقه ادبی پنجره متعاقباً از سوی فرهنگسرای اندیشه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برگزاری بیستمین جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس

برگزاری بیستمین جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدسبازخوانی چهار کتاب درباره "رضاشاه"؛ چرا زیباکلام به اصول تاریخ‌نگاری پای‌بند نیست؟

بازخوانی چهار کتاب درباره "رضاشاه"؛ چرا زیباکلام به اصول تاریخ‌نگاری پای‌بند نیست؟انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 467769