pso
23 بهمن 1401 - 19:04

اجرای طرح احداث کانال دفع آبهای سطحی باشت

شهردار باشت گفت: طرح احداث کانال دفع آبهای سطحی این شهرستان اعتباری افزون 83 میلیارد ریال هم اکنون در دست اجرا است.

سید رضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: طرح احداث کانال دفع آبهای سطحی این شهرستان اعتباری افزون 83 میلیارد ریال هم اکنون در دست اجرا می باشد که برای اجرای آن 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی بیان کرد: این طرح به طول 2 کیلومتر به منظور بهسازی معابر و رفع مشکل آب گرفتگی‌های چند مسیر در مرحله اجراست.

وی بیان کرد: با انجام این عملیات از آبگرفتگی معابر در فصل بارندگی به شدت کاسته خواهد شد.

شهردار باشت تصریح کرد: این طرح از چهار راه کتاب تا ورودی این شهر(ابتدای جاده روستای تل مویزی) انجام گرفته است.

حسینی عنوان کرد: هدف از انجام طرح های عملیاتی دفع و هدایت آبهای سطحی در زمان بارندگی، کنترل سیلاب و ارتقا سطح کیفی و ایمنی معابر این محدوده‌ها است.

وی گفت: همچنین کانال دفع آبهای سطحی و سیلاب منطقه ملک آباد شهر باشت هم اکنون با اعتباری بیش از سه میلیارد ریال و 50 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.

شهردار باشت خاطرنشان کرد: به منظور تامین آب فضای سبز منبع 90 متر مکعب مخزن بتنی در این شهرستان با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در دست ساخت است.

حسینی بیان کرد: برای ساخت منبع تامین آب فضای سبز این شهرستان بیش از سه میلیاردو 500 میلیون ریال اعتبار تاکنون هزینه شده است.

وی افزود: بیش از هشت هکتار فضای سبز در مناطق مختلف شهر باشت وجود دارد،امسال بیش از 160 تن قیر برای آسفالت معابری شهری این شهرستان در نظر گرفته شد که جوابگو نبود.

شهردار باشت ادامه داد: هم اکنون بیش از یکهزار تن قیر برای آسفالت معابر شهر باشت نیاز است که تخصیص این میزان قیر می‌تواند زمینه تسریع در آسفالت‌ریزی معابر شهری را به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شهروندان فراهم کند.

انتهای پیام/ ۸۲۰۳۳

منبع: فارس
شناسه خبر: 1034702