pso
16 اردیبهشت 1402 - 20:34

اختیار تدریس زبان کردی به مدیران مدارس واگذار شده است

سنندج- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: مدیران مدرسه با مصوبه شورای مدرسه می توانند از ساعت رسمی ۶۰ ساعت را به مهارت آموزی در مدرسه و آموزش زبان کردی اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، طیب سالاروندیان روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش که در استانداری کردستان برگزار شد، به اصل ۱۵ قانون اساسی در ارتباط با گویش و زبان‌های محلی اشاره کرد و گفت: در محتوای تعدادی از کتاب‌های درسی بخشی برای تدریس زبان مادری در نظر گرفته شده است و معلم‌ها در استان ما به اختیار خود می‌تواند زبان کردی را تدریس کنند.

وی افزود: طرح برنامه بوم نیز ویژه مدرسه است و مدیران مدرسه با مصوبه شورای مدرسه می‌توانند از ساعت رسمی ۶۰ ساعت را به مهارت آموزی در مدرسه اختصاص و آموزش زبان کردی جزو این برنامه‌ها باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کردستان بیان کرد: طرح کاغذهای ماندگار از طریق وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده و مصوبه آن از شورای آموزش وپرورش گرفته شده است.

سالاروندیان بیان کرد: دانش آموزان بعد از اتمام امتحانات نوبت‌های خرداد و شهریور می‌توانند کتاب و دفاتر خود را با مشارکت اولیا و مدیران مدارس به شهرداری اهدا کنند و شهرداری در قبال آنها، تجهیزات آموزشی برای مدرسه خریداری می‌کند.

سید انور رشیدی شهردار سنندج در جواب پیشنهاد هدیه کتاب‌های درسی از طرف مدارس به شهرداری، بیان کرد: با کلیات این موضوع موافق هستیم و ایده بسیار خوبی است لذا باید یک جلسه کارشناسی در این حوزه برگزار شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1192646