pso
12 اردیبهشت 1402 - 09:01

شهریه مدارس غیردولتی استان بوشهر با توجه به معیشت مردم تعیین شود

بوشهر- رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی استان بوشهر گفت: شهریه مدارس غیردولتی استان بوشهر با توجه به معیشت مردم و برنامه ریزی مدارس تعیین شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی ملاکی صبح سه‌شنبه در نشست توجیهی الگوی تعیین شهریه مدارس و مراکز غیردولتی استان بوشهر در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اظهار داشت: شهریه مدارس و مراکز غیردولتی استان باید با توجه به معیشت مردم و برنامه ریزی مدارس تعیین شود.

وی افزود: در تعیین نرخ پیشنهادی شهریه مدارس باید به تمامی آیتم‌های تعیین شهریه که از سوی وزارت ابلاغ شده است توجه مضاعف شود.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی استان بوشهر ادامه داد: با توجه به سطح بندی مدارس، همه اقدامات و فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی مدارس باید مطابق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برنامه ریزی شود و همچنین تعیین شاخص‌های امتیاز بندی برای مدارس غیردولتی مطابق با آیتم‌های برنامه عملیاتی و سند راهبردی آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است.

ملاکی با بیان اینکه مدارس باید در روند تعیین شهریه در بستر سایت مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی شرکت داشته باشند یادآور شد: عدم شرکت در این روند به منزله انجام تخلف است و مدارس متخلف به شورای نظارت ارجاع داده می‌شوند.

پوستر شهریه در مدارس نصب شود

وی با اشاره به اینکه پوستر شهریه در مدارس باید پس از ابلاغ شهریه چاپ و در معرض عموم قرار گیرد اضافه کرد: مدارس تا تعیین نرخ نهایی، حق گرفتن شهریه از اولیا را نخواهند داشت و به صورت پیش ثبت نام مطابق با دستورالعمل وزارت عمل نمایند.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی استان بوشهر تاکید کرد: قراردادهای مالی بین مدارس و اولیا باید از سامانه مشارکت‌ها اخذ شود و تمامی موارد، مطابق ضوابط و مقررات انجام گیرد.

ملاکی، ضمن تاکید به مراکز غیردولتی برای پرداخت‌های سهم چهار درصدی مطابق با ماده ۲۰ قانون تأسیس مدارس و مراکز غیردولتی، افزود: تمامی مراکز مانند مدارس باید در سامانه مشارکت‌ها فعال و ثبت شوند.

وی افزود: پس از ثبت و فعال سازی، همه مراکز باید در سامانه مستندات خود را جهت تعیین شهریه فصل بهار وارد سامانه کنند.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی استان بوشهر در پایان ضمن تقدیر از معلمان و دست اندرکاران فعال مدارس و مراکز غیردولتی گفت: همکاران فعال در مدارس و مراکز غیردولتی استان با ایثارگری خود، جایگاه این مدارس و مراکز را ترفیع داده اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1182146