pso
03 اسفند 1401 - 12:49

نرخ ارز برای حج مشخص شود/ مسئولیت امانتی الهی است

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه مسئولیت امانتی الهی است، گفت: نرخ ارز برای حج باید مشخص شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آئین تکریم سید صادق حسینی رئیس پیشین و سید عباس حسینی رئیس جدید سازمان حج و زیارت سازمان ظهر امروز در این سازمان برگزار شد.

سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت در این مراسم ضمن تبریک آغاز ماه مبارک شعبان المعظم با بیان اینکه مسئولیتی که به ما می‌رسد امانتی الهی است، گفت: باید خطاب به مسئولین در همه سطوح نظام تقوای الهی را توصیه کرد که همه ما مسئول هستیم و حتی نسبت به ساختمان‌ها و وسایل نقلیه هم مسئولیت داریم.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت افزود: از آقای سید صادق حسینی باید تشکر کنیم ایشان زیارت سوریه را مجدداً فراهم کردند؛ اقدامات خوبی برای سفر حج تمتع و عمره انجام دادند و جناب آقای رئیسی هم ابلاغ سلامی به ایشان داشتند. همه باید از این رفتن و آمدن درس بگیریم؛ تا مسئولیت است باید قدر بدانیم و کار اثرگذار انجام دهیم. که فرصت می‌رود و ممکن است فرصت انجام کار را از دست بدهیم.

وی خطاب به رئیس جدید سازمان حج و زیارت گفت: یکی از مسئولیت‌های مهم در جمهوری اسلامی مدیریت سازمان حج و زیارت است. عمده متدینین، ماحصل مادی و معنوی خود را به این سفر می‌آورند و نباید این سرمایه از دست برود.

نواب با تاکید بر اینکه وضعیت نرخ ارز برای حجاج باید مشخص شود؛ گفت: سال‌های قبل از مدت‌ها قبل از اعزام حجاج وضع هتل‌ها مشخص شده بود ولی در حال حاضر ما در حالی به سفرهای حج نزدیک می‌شویم که هنوز قیمت ارز مشخص نشده است.

وی با اشاره به مزایای استفاده از کارمندان افتخاری گفت: برخی از بازنشستگان که سوابق درخشانی دارند مایلند به صورت جهادی به سازمان حج و زیارت کمک کنند. برای کاهش هزینه می‌توان از این نیروها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه سیزدهمین رئیس سازمان حج و زیارت را امروز معارفه می‌کنیم؛ گفت: جناب آقای سید عباس حسینی اولین مدیری است که از ابتدا در سازمان حج و زیارت بوده است و مدیری از بدنه سازمان حج و زیارت است و لازم است همه شما به همکار خود کمک کنید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1050321