pso
14 مرداد 1401 - 15:02

جامعه‌ای که راه شهدا را دارد به بن بست نمی‌رسد

رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران با اشاره به اینکه شهدا چراغ راه هستند گفت: جامعه‌ای که راه شهدا را دارد، به بن بست نمی‌رسد.

- اخبار استانها -به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از کمیجان ، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در یادواره افلاکیان روستای وفس با اشاره به زنده‌ نگه‌داشتن نام و یاد شهدا اظهار داشت: مردم ایران با شهدا مانوس هستند و یادواره‌های بسیاری در شهرها و روستاهای کشور برای زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا برگزار می‌شود که نمونه آن می‌توان به یادواره افلاکیان روستای وفس از استان مرکزی اشاره کرد.

خبرگزاری تسنیمکمیجانکمیجانوی افزود: شهدا افراد عادی هستند که با توجه به خدا و قدم برداشتن در این مسیر واجد درجات بالایی شدند به همین سبب برای همه چراغ راه هستند و برگزاری این یادواره‌ها سبب زنده‌نگه داشتن یاد شهدا و حفظ نام آنها می‌شود درواقع یادآور قهرمانانی است که با از خودگذشتگی ماندگار شدند که ما به آنها افتخار می‌کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: همه انسان‌ها در طول زندگی با تمام توان تلاش می‌کنند تا به نقطه پیشرفت و جایگاهی در آینده برسند شهدا هم انسان‌هایی هستند که مرگ آنها تاجرانه است و به این شکل نیست که بیهوده بمیرند بلکه حرکت آنها همراه با کمال است که برای رسیدن به این درجه تلاش کردند.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: باید توجه کرد که حفظ نام شهدا و زنده نگه‌ داشتن یاد و خاطره آنها در ادامه مسیر شهید و شهادت است، مسیری که شهید حاج قاسم سلیمانی در آن قدم برداشتند بنابراین ماموریت شهدا با شهادت پایان نمی‌یابد بلکه در طول تاریخ هم ادامه دارد.

سنگ تمام مردم شیراز در استقبال از شهید اسکندری/ شهدای مدافع حرم شهدای عزت هستند

سنگ تمام مردم شیراز در استقبال از شهید اسکندری/ شهدای مدافع حرم شهدای عزت هستندتشییع باشکوه شهدای تازه تفحص شده به روایت تصویر

تشییع باشکوه شهدای تازه تفحص شده به روایت تصویرحضور گسترده مردم پایتخت در وداع با شهدای مدافع حرم+عکس و فیلم

حضور گسترده مردم پایتخت در وداع با شهدای مدافع حرم+عکس و فیلموی عنوان کرد: در بسیاری از گرفتاری‌های کشور و مشکلاتی که شیعیان در جهان دارند شهدا نقش بسیار مهمی در باز کردن مسیرها دارند به طوری که زمانی که بن‌بست ایجاد می‌شود شهدا مسیر را نشان داده، راه هموار می‌شود و بن‌بست‌ها را کنار می‌زنند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقدامات شهدا الگودهی است که در یادواره‌های شهدا این مهم مورد توجه قرار می‌گیرد، گفت: شهدا به مردم راه شهادت و ایثار را نشان می‌دهند و درواقع پرچمدار هستند و مردم ایران هم این مسیر را به جهان نشان می‌دهند زیرا مردم ایران در مکتب اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) پرورش یافتند و در این مسیر حرکت می‌کنند.

انتهای پیام/713/ی

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 536565