pso
14 اردیبهشت 1402 - 00:38

معلمی نماد اندیشه‌ورزی و پیشرفت جامعه است

یزد- استاندار یزد از معلمی به عنوان نماد اندیشه ورزی و پیشرفت جامعه یاد کرد و گفت: سرمایه های یک جامعه که همانا دانش آموزان هستند، در اختیار این قشر قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهران فاطمی در مراسم تجلیل از معلمان به مناسبت روز معلم، اظهار داشت: اگر شأنی بالاتر از معلمی وجود داشت، خداوند متعال آن را به نبی مکرم اسلام و انبیاء خود می‌داد که همانا معلمی شغل انبیاست.

وی افزود: ردایی فاخرتر، با عظمت‌تر و زیباتر از معلمی در عالم وجود ندارد و به همین ترتیب در بین همه هفته‌هایی که در سال وجود دارد و همه آنها در راستای تکریم از یک خدمت و زحمت است، مبارک‌تر از همه، هفته معلم است.

فاطمی با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه معلم بیان کرد: معلمی یک نماد است، نماد عشق ورزی، اندیشه ورزی، بالندگی و پیشرفت و ما سرمایه‌ای ارزشمندتر از کودکان، نوجوانان و جوانانمان نداریم و مهمترین و ارزشمندترین دارایی ما، دانش آموزان هستند که معلمان عزیز وظیفه هدایت، تعلیم و تربیت آنها به عنوان مهمترین رکن جامعه را بر عهده دارند.

استاندار یزد ادامه داد: اگر دانش آموزان ما درست هدایت شوند و تحت تعلیم و تربیت قرار گیرند، همه مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی ما به دست آنها حل خواهد شد.

فاطمی تاکید کرد: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی عزیز ما تا جایی می تواند قد بکشد که آموزش و پرورش ما قد بکشد.

هفته معلم فرصتی برای یادآوری نعمت دانایی به جامعه است

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: این هفته فرصتی است که نعمت دانایی، توانایی، عبودیت، اندیشه ورزی و تلاشگری و نعمت به فعل رساندن هر آنچه که خداوند تبارک و تعالی در وجود انسانها قرار داده و توسط دستان پاک و دل پر مهر معلم عینیت پیدا می کند را به جامعه یادآور شویم.

محمدکاظم رحیمی نژاد عنوان کرد: برای معلم هم فرصتی است برای اینکه خودارزیابی داشته باشد و مسئولیت خطیر و بزرگی که بر عهده او گذاشته شده، یعنی قرار گرفتن انسانی که در جایگاه خدایی و تحقق بخش ادامه مسیر الهی که جای بس ارزشمند و بزرگی است را باید مد نظر قرار دهد که چه رسالت و مسئولیت خطیری بر عهده اوست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد بیان کرد: بر ما است اگر ولایت را مبنا و محور کار خودمان قرار داده ایم، این نکات را مد نظرمان قرار دهیم و در اولین فرصت حرکت گسترده ای را در حوزه آموزش و پرورش در سطح استان داشته باشیم .

در این مراسم از خانواده معظم شهدای فرهنگی تجلیل شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1187021