pso
11 فروردین 1402 - 16:46

آحاد مردم از تاثیر تذکر لسانی در مسئله بی حجابی غافل نباشند

قم-امام جمعه قم با بیان اینکه دستگاه های مختلف در زمینه حجاب و عفاف باید به وظایف خود عمل کنند افزود: آحاد مردم درزمینه بی حجابی باید به تذکر لسانی ادامه دهند و از تاثیرگذاری آن غافل نباشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: خداوند در آیات ۳۰ و ۳۱ سوره نور زنان و مردان مؤمن را نسبت به پرهیز از چشم چرانی و حفظ دامن از آلودگی‌های جنسی هشدار می‌دهد.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه حجاب وقار و شخصیت زن را تقویت می‌کند افزود: پوشش اسلامی زمینه‌های فساد را در جامعه از بین می‌برد و یکی از تبعات بی بندوباری زمینه‌سازی افزایش فحشاء و در ادامه به دنیا آمدن فرزندان نامشروع است.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) افزود: بی رونق شدن ازدواج و همچنین افزایش آمار طلاق از دیگر تبعات بدحجابی است.

وی عنوان داشت: زنانی که حجاب را رعایت می‌کنند به معنای محرومیت آنان از وظایف فردی و اجتماعی نیست و زنان مسلمان و باحجاب می‌توانند در بخش‌های مختلف جامعه حضور داشته باشند.

امام جمعه قم با بیان اینکه امروز برخی از کشورها آمار فرزندان نامشروع آنان از فرزندان مشروع بسیار بالاتر است افزود: این موضوع جامعه را دچار بحران می‌کند و در برخی از کشورها نام پدر در شناسنامه وجود ندارد چون پدر آنان مشخص نیست.

امام جمعه قم در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه مسئله حجاب و عفاف می‌بایست از سوی مراکز فرهیخته و حوزوی و متخصص در امور بانوان تبیین شود افزود: تبیین مسئله حجاب باید به صورت منطقی و مستدل و به صورت چهره به چهره باشد و فواید حجاب اسلامی می‌بایست برای نسل جوان تبیین شود.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) افزود: آحاد مردم نیز باید تذکر لسانی در برابر بی حجابی انجام دهند و در عین حال از هرگونه کار شتاب‌زده پرهیز داشته باشند.

آیت الله سعیدی ادامه داد: برخورد با هنجارشکنان با دستگاه قضائی و انتظامی است و این دستگاه‌ها باید بدون اغماض و بر اساس قانون رفتار عبرت آموزی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اطلاعیه وزارت کشور در خصوص وضعیت حجاب اظهار داشت: خانواده‌ها در زمینه رفع مشکل بی بند و باری و بی حجابی نقش مهمی برعهده دارند و آحاد مردم نیز باید به تذکرلسانی ادامه دهند و نباید از تأثیر آن غافل باشد.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلفی در زمینه حجاب و عفاف وظیفه دارند افزود: نباید فقط نیروی انتظامی و دستگاه قضائی در این زمینه در میدان باشد و لازم است دستگاه‌ها به وظایف خود در این حوزه عمل کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1119621