pso
12 اردیبهشت 1402 - 11:46

اسماعیلی: زمان بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در سال ۱۴۰۱ در نتیجه تعامل با دولت کاهش یافت

رئیس هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین از تعامل این هیأت با دولت و کاهش زمان بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محسن اسماعیلی رئیس هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در نشستی که ظهر روز گذشته (دوشنبه، 11 اردیبهشت ماه) با رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به ارائه گزارشی از عملکرد این هیأت در سال گذشته پرداخت و گفت: 667 مصوبه از دولت دریافت شد و تا پایان سال راجع به همه آنها اظهار نظر شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این دوره بیش از دوره های قبلی تعامل شد تا میزان آمارهای مغایرت پایین تر بیاید، عنوان کرد: بخشی از این جمع از معاون حقوقی نهاد ریاست جمهوری هستند و تلاش کردیم بخشی از اصلاحات بدون مکاتبه و با کمک این افراد صورت گیرد.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه توانستیم در موعد مقرر به همه مصوبات رسیدگی کنیم، اظهار کرد: به دلیل همکاری‌ها زمان رسیدگی به مصوبات 26 درصد پایین آمد و از متوسط 31 روز رسیدگی برای هر پرونده در سال 1400، به طور متوسط 23 روز برای بررسی و تطبیق هر مصوبه در سال 1401 رسیدیم.

رئیس هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین با اشاره به برگزاری 120 جلسه 2 ساعته این هیات و کارگروه مربوط سال گذشته، عنوان کرد: از مجموع 667 مصوبه بررسی شده، در نگاه اولیه 158 مصوبه دارای ایراد بود که بسیاری از آنها در مرحله اول برطرف شد و در مصوباتی که نیاز به رأی نهایی داشت به 16 درصد رسید که از این رو تعداد آرایی که نیاز به امضای رئیس مجلس داشت با همین تعامل ها، بسیار پایین آمد. 9 مورد از این 667 مصوبه نیز به دلیل اینکه خارج از اختیارات هیأت بود، مسکوت ماند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1182916