pso
01 خرداد 1402 - 21:47

لزوم استفاده از ظرفیت دستگاه‌های استان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

استاندار اصفهان گفت: باید از ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای استان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، در صد و شصت و هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: از مجموعه شورای آموزش و پرورش به جهت عملکرد مطلوب خود که منجر به حضور در بین برترین شوراهای آموزش و پرورش کشور شد و در جلسه وزارت کشور مورد تقدیر قرار گرفت، تشکر می‌کنم.

وی طرح مرهم را حرکتی مطلوب و ارزنده خواند و افزود: همه باید تلاش کنیم تا این طرح آموزش و پرورش به سرانجام برسد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس کاهش پیدا کند.

مرتضوی ادامه داد: چهارچوب طرح مرهم که شامل بررسی میدانی در مدارس، مناطق و افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی است بسیار مطلوب است و امیدواریم آموزش و پرورش بتواند حداکثر استفاده را از بضاعت‌های موجود ببرد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: کنترل عوامل و ابزارهای محرک آسیب‌های اجتماعی مسأله دیگری است که باید در این طرح مورد توجه قرار گیرد تا ابزارهای محرک که ممکن است دانش‌آموزان را در معرض آسیب قرار دهد شناسایی شده و از دسترسی به آن‌ها جلوگیری شود.

وی با تاکید بر لزوم طراحی و اجرای برنامه‌های غیرمستقیم در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: طراحی این برنامه‌ها باید با نظر متخصصان باشد و روش‌های مطلوب جامعه و فرهنگ ایرانی- اسلامی برنامه‌ریزی شود تا در اجرای طرح‌های مختلفی نظیر مرهم مورد استفاده قرار گیرد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای استان نیز برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

پایان پیام/۶۳۱۲۵/ح

منبع: فارس
شناسه خبر: 1231460