pso
16 فروردین 1402 - 10:47

سهم ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور/ ثبت‌نام ترمیم معدل تا پایان فروردین امکان‌پذیر است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: سوابق تحصیلی سهم ۴۰ درصدی در آزمون سراسری دارند، لذا امکان ثبت‌نام برای ترمیم نمره در نوبت خرداد ۱۴۰۲ تا ۳۱ فروردین‌ماه جاری وجود دارد.

سلمان محمدی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به برنامه‌ها و اولویت‌های آموزش و پرورش در روزهای ابتدایی سال، اظهار کرد: مدارس استان با حضور با نشاط دانش‌آموزان از روز چهاردهم فروردین‌ماه بازگشایی شد.

وی ادامه داد: از پانزدهم تا بیست و پنجم فروردین‌ماه ثبت‌نام مدارس نمونه دولتی شروع شده که تمام دانش آموزان مشغول به تحصیل پایه نهم  می‌توانند از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش در هر یکی از آزمون‌های شاخه‌های نظری ریاضی، علوم تجربی و انسانی شرکت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان نیز از ۱۵ فروردین‌ماه جاری آغاز شده است، گفت: دانش‌آموزان متقاضی ورود به مدارس استعدادهای درخشان در پایه‌های هفتم و تکمیل ظرفیت پایه دهم برای سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ می‌توانند با ورود به سامانه my.medu.ir نسبت به ثبت‌نام در آزمون ورودی اقدام کنند.

وی گفت: ثبت‌نام مرحله دوم کنکور سراسری هم از ۱۵ تا ۲۲ فروردین‌ماه شروع شده و رمان برگزاری آزمون هم ۱۴ و ۱۵ تیرماه است.

محمدی سهم سوابق تحصیلی در آزمون کنکور را ۴۰ درصد عنوان کرد و گفت: اهمیت یادگیری مفهومی دانش‌آموزان با توجه به این سهم بسیار مهم است.

وی گفت: با توجه به تأثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور، ثبت‌نام ترمیم معدل هم از اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ۳۱ فروردین‌ماه جاری ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند به مدارس بزرگسال دولتی در سطح مناطق استان مراجعه و در امتحانات خردادماه شرکت کنند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1128899