pso
01 خرداد 1402 - 09:58

اجرای ۶ جشن متمرکز ویژه روز دختر در آموزش و پرورش البرز

کرج- رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش البرز گفت: به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) ۶ جشن متمرکز استانی با عنوان «بهترین دختر دنیا» در حال اجرا است.

هادی خانمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در دهه کرامت و به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) ۶ جشن متمرکز استانی با عنوان بهترین دختر دنیا در آموزش و پرورش این استان در حال اجراست.

وی افزود: این جشن‌ها با همراهی ۷ هزار دانش آموز دختر مقطع ابتدایی و متوسطه در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش استان در حال اجراست.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش البرز بیان کرد: در این جشن‌ها دختران دهه نودی در اجتماعی باشکوه گرد هم می آیند تا ثابت کنند دختران ایران اسلامی با تأسی از حضرت فاطمه معصومه، راه صلاح و رستگاری را در سایه حفظ حجاب و عفاف حتی از کودکی طی می‌کنند.

وی یادآور شد: دختران البرزی در این جشن‌های باشکوه با همخوانی سرودهایی با مضامین دینی، اتحاد و همدلی خود را در ترویج فرهنگ حجاب به نمایش گذاشته و اعلام کردند که با الگو قرار دادن حضرت فاطمه معصومه (س) بهترین دختر دنیا، با دشمنان به مقابله می‌پردازند.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان البرز خاطرنشان کرد: به مناسبت روز دختر همچنین پویش‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی همراه با مسابقه و اهدای جوایز برای دانش آموزان دختر استان به اجرا درآمده است.

خانمحمدی به جشن بزرگ دختران البرز در مصلی امام خمینی (ره) کرج با حضور ۲ هزار نفر در عصر روز چهارشنبه هفته جاری اشاره و عنوان کرد: در حاشیه این جشن موکب‌های ترویجی، هنری و فرهنگی همراه با پذیرایی برپا می‌شود.

وی رونمایی سرود بومی ریحانه، برپایی نمایشگاه، تولید محتوا و فضا ساز ی، بارگذاری احادیث به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در قالب طرح مصباح الهدی که البرز دبیرخانه کشوری آن می‌باشد را از دیگر برنامه‌های ویژه دهه کرامت در استان برشمرد.

لازم به ذکر است برخی از جشن‌های روز دختر استان البرز در دهه کرامت با حضور خادمان امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1229193