pso
13 مرداد 1401 - 18:49

«تجمع بزرگ عاشورایی» در آبیک برگزار می شود

فرماندار شهرستان آبیک از تجمع بزرگ عاشورایی همزمان با سومین شب شهادت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام در عصر روز چهارشنبه 19 مرداد ماه با حضور هیات‌های مذهبی و مردم این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، حامد فتوحی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی تجمع بزرگ عاشورایی که در فرمانداری شهرستان آبیک برگزار شد، با بیان اینکه برای برگزاری این مراسم در سال‌های گذشته زمان خیلی خوبی برای آبیک در نظر گرفته نمی‌شد، اظهار کرد: امسال به دلایلی تجمع عاشوراییان روز چهارشنبه 19 مرداد مصادف با شب سوم شهادت امام حسین علیه السلام ساعت 19 تا 20 عصر مقابل فرمانداری شهرستان آبیک برگزار می‌شود که روز گذشته در شهر خاکعلی این تجمع برگزار شده است.

خاکعلیوی افزود: به دلیل اینکه مراسم هیات‌های مذهبی با مراسم تجمع بزرگ عاشورایی تداخل پیدا نکند و حضور هیات‌ها در این تجمع پررنگ‌تر باشد شب سوم شهادت امام حسین علیه‌السلام این تجمع برگزار می‌شود.

فرماندار شهرستان آبیک برگزاری تجمعات مذهبی به ویژه در ایام ماه محرم را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و ادامه داد: خبر راهپیمایی اربعین و حضور میلیونی عاشقان امام حسین علیه السلام به منزله مقابله با استکبار و ظلم، از سوی هیچ یک از رسانه‌های دنیا مخابره و منعکس نمی‌شود اما اگر موضوع دیگری همچون حجاب و عفاف که از اصول اسلام و انقلاب محسوب می‌شود در کشور مطرح می‌شود، اخبار ضد و نقیض توسط رسانه‌های غربی مخابره و منتشر می‌شود.

فتوحی با اشاره به حضور همه هیات‌های مذهبی در تجمع بزرگ عاشورایی و با تاکید بر حضور پررنگ عزاداران حسینی شهرستان آبیک در این تجمع اضافه کرد: به دور از نگاه‌های سیاسی و حزبی و هر گونه عقیده و تفکر، همه هیات‌های مذهبی لازم است در تجمع بزرگ عاشورایی شرکت کنند و پای کار بیایند.

وی خاطرنشان کرد: عوامل بهداشت و درمان شهرستان آبیک و عوامل امدادی هلال احمر باید در روز تجمع عاشورایی در فضای تعبیه شده حضور داشته باشند این در حالی است که عزاداران حسینی لازم است پروتکل‌های بهداشتی به ویژه زدن ماسک را جدی بگیرند و رعایت کنند.

روز تجمعاین مسئول تصریح کرد: از شهرداری آبیک درخواست می‌شود نسبت به نصب بنرهای تجمع بزرگ عاشورایی در خیابان اصلی و فیکسچرها اقدام کند و سیستم صوتی و امکانات لازم و مورد نیاز صدا و سیمای مرکز قزوین را تامین کند.

در خیابانفیکسچرهاقزوین رافرماندار شهرستان آبیک افزود: بسیج و سپاه هم همیشه کمک کار دولت و دستگاه‌های مختلف هستند و برای برگزاری تجمع بزرگ عاشورایی از وجود این ظرفیت بزرگ استفاده می‌کنیم.

پوشش تجمع عاشورایی آبیک در شبکه های ملی

هواسی قائم مقام صدا و سیمای مرکز استان قزوین در این جلسه گفت: آبیک از جمله شهرستان‌هایی است که هر ساله تجمع عاشورایی با حضور خوب مردم و روحانیت به طور منسجم و باشکوه برگزار شده است.

هواسیوی افزود: از اول محرم کنداکتور برنامه‌های عاشورایی پیش‌بینی و تجمع بزرگ عاشورایی در شهرها، روستاها و شهرستان‌ها برگزار شده که در شهرستان آبیک در شب سوم شهادت امام حسین علیه‌السلام برگزار می‌شود چرا که حقیقت عزای سیدالشهدا علیه السلام بعد از شهادت این امام همام است و بغض‌ها سرباز می‌کند و اشک‌ها جاری می‌شود.

این مسئول با اشاره به پوشش برگزاری تجمع بزرگ عاشورایی در عصر چهارشنبه 19 مرداد ماه به صورت زنده از شبکه استانی و ملی ادامه داد: تبلیغات اجرای این برنامه در قالب پوستر، تیزر تلویزیونی، زیرنویس در خبر، برنامه زنده خیمه گاه انجام می‌شود و به دلیل باز بودن دست شبکه‌های ملی برای پوشش برنامه عصرگاهی، این برنامه در آبیک به نحو احسن منعکس و پوشش داده می‌شود.

عصرمداحی اقوام مختلف در تجمع عاشورایی

حمید حسن‌زاده رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان آبیک هم به تعیین 9 مداح برای تجمع بزرگ عاشورایی اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور اقوام مختلف در شهرستان آبیک، مادحینی از اقوام آذری، لری، کردی و گیلکی و فارسی برای مداحی در روز تجمع انتخاب شده‌اند و متن اشعار آنان هم به صدا و سیما ارسال خواهیم کرد تا تایید و به نحو احسن تجمع بزرگ عاشورایی و سوگواری امام حسین علیه‌السلام برگزار شود.

هیئاتمادحینیاشعار آنانانتهای پیام/

انتهای

منبع: فارس
شناسه خبر: 533531