pso
19 دی 1401 - 00:30

ده‌ها طرح کشاورزی و زیرساختی در یزد افتتاح می‌شود

یزد- استاندار یزد گفت: با حضور رئیس جمهور در استان یزد، پروژه های متعدد در حوزه های مختلف به بهره برداری خواهد رسید و یزد با افتتاح این پروژه در مسیر جدید توسعه قرار خواهد گرفت.

مهران فاطمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سفر رئیس جمهور در روزهای ۲۲ و ۲۳ دی ماه به استان یزد اظهار داشت: در این سفر پروژه های متعددی در بخش کشاورزی، زیرساخت، مسکن، صنعتی و … به بهره برداری خواهد رسید و اصلی ترین پروژه این سفر، احداث خط انتقال آب از خلیج فارس به یزد است.

وی با اشاره به پروژه های حوزه کشاورزی بیان کرد: شهرستان های ابرکوه، خاتم و مروست به عنوان قطب های کشاورزی استان محسوب می شوند و کشاورزی با زندگی و معیشت بسیاری از مردمان این شهرستان ها عجین شده و همین مسئله موضوع کشاورزی در استان را دارای اهمیت کرده است.

فاطمی ادامه داد: یکی از مهمترین پروژه هایی که در این بخش با سفر دور دوم رئیس جمهور به استان مورد بهره برداری قرار می گیرد، شرکت داریو لبن ابرکوه با ظرفیت اشتغال ۲۰۰ نفر و با هدف تولید ۸۵۰۰ تن فرآورده های لبنی است.

استاندار یزد بیان کرد: بهره برداری از واحد مرغ تخم گذار شرکت سیمرغ با ظرفیت اشتغال ۲۱۰ نفر و با هدف تولید ۳۵۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار و تولید تخم مرغ خوراکی همچنین بهره برداری از گلخانه تولید نشاء محصولات سبزی و سیفی با هدف تولید ۲۰ میلیون نشاء سبزی و سیفی و ایجاد زمینه اشتغال برای ۱۵۲ نفر از دیگر پروژه های مورد افتتاح در سفر دوم در حوزه کشاورزی است.

بیمارستان ۱۲۶ تختخوابی بحران در یزد احداث می شود

فاطمی افزود: زیر ساخت ها از پروژه های مهم و اثرگذار در هر استانی است که مسیر توسعه و رشد آن استان را هموار می کند که در این راستا بهره برداری از بیمارستان ۱۲۶ تختخوابی بحران استان با زیر بنای ۵ هزار و ۲۴۰ متر مربع یکی از پروژه های زیر ساختی حیاتی استان است که در مواقع بحرانی مانند شیوع بیماری های واگیردار قابلیت افزایش ظرفیت تا ۱۵۰ تخت به صورت مستقل را خواهد داشت.

وی ادامه داد: البته این بیمارستان در شرایط عادی مکمل بیمارستان شهید رهنمون در بخش‌های زنان، نورولوژی، اطفال، گوش و حلق و بینی و… خواهد بود و برای این پروژه ۲۸۰ میلیارد تومان برای بهسازی و تجهیز هزینه شده است.

استاندار یزد، راه اندازی چهار دستگاه سنجش آلودگی هوا و هشت دستگاه تابلو نمایشگر شهری در شهرستان های اشکذر، بافق، مهریز، میبد و یزد با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان را یکی دیگر از پروژه های زیرساختی استان در زمینه سیستم پایش آلودگی هوا برشمرد.

اجرای طرح‌های کنترل سیل در مناطق مختلف استان یزد

وی عنوان کرد: اجرای طرح های هادی روستایی با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان شامل ۹ هزار متر جدول گذاری، ۲۰ هزار متر مربع زیرسازی و احداث پل در روستای گاریزات تفت، ۲۵ هزار متر مربع آسفالت روستای رکن آباد، ۱۶۰۰ متر مربع زیرسازی و آسفالت روستای کوشک بافق، ۲۳۰۰ مترمربع زیرسازی، ۸ هزار متر مربع آسفالت و ۱۶ هزار متر مربع سنگ جدول روستای اسفند آباد ابرکوه، ۳ هزار متر مربع محوطه سازی روستای ده بالا تفت و ۱۹ هزار متر مربع آسفالت روستای هفتادر اردکان از دیگر پروژه های حوزه زیر ساخت به شمار می رود.

فاطمی افزود: اجرای طرح های آبخیزداری شامل کنترل سیل مجتمع دامداری خورمیزات، کنترل سیل شهرک صنعتی غرب بهاباد، کنترل سیل ساغند، کنترل سیل شهریاری، کنترل سیل زرجوع و کنترل سیل سعید اباد و محمد آباد پیشکوه تفت با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان نیز از دیگر طرح های مهم در حوزه زیرساخت استان است که در این سفر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 964131