pso
10 دی 1401 - 18:29

لزوم توجه به طرح‌های دانش بنیان در تامین منابع آبی کرمانشاه

کرمانشاه- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه از لزوم توجه به طرح‌های دانش بنیان در تامین منابع آبی کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، طهماسب نجفی بعد از ظهر شنبه در قرارگاه عملیاتی آب شرب استان کرمانشاه با تاکید بر توجه به طرح‌های جدید و ابتکاری در تأمین آب پایدار کرمانشاه و اشاره به ارائه برنامه‌ای در قالب دانش بنیان برای استحصال آب از رطوبت هوا این گونه طرح‌ها را بسیار تأثیر گذار و مهم عنوان کرد و اظهار کرد: باید به طرح‌های ابتکاری و جدید توجه ویژه داشته باشیم زیرا با توجه به کاهش بارندگی‌ها، انجام روش‌های گذشته دیگر پاسخگو نیست.

وی با اشاره به وجود شرکت‌های متعدد دانش بنیان در استان کرمانشاه، افزود: دستگاه‌های ذیربط با همکاری این شرکت‌ها می‌توانند روش‌های نوین را برای تأمین آب پایدار استان شناسایی و عملیاتی کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خواستار بررسی طرح استحصال آب از رطوبت هوا توسط امور آب و شرکت آبفا استان شد و گفت: این طرح باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد و چنانچه امکان انجام آن در کرمانشاه وجود دارد باید هر چه سریع‌تر عملیاتی و اجرایی شود.

نجفی فرهنگ سازی و مشارکت مردم در اجرای برنامه‌های مربوط به صرفه جویی و تأمین منابع آبی را مهم و الزامی بیان و تصریح کرد: باید به سمت مشارکت مردم در صرفه جویی و تأمین منابع آبی پایدار حرکت کنیم زیرا هر کجا که مردم حضور و همکاری داشته‌اند طرح‌ها با پیشبرد بهتری همراه بوده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به بررسی‌های انجام شده در خصوص احتمال تنش کم آبی برای شهر هرسین در تابستان سال آینده، دستگاه‌های ذیربط را مسئول این موضوع دانست و از آنها خواست که از سریعاً به دنبال مشکل کم آبی در این شهر باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 946231