pso
13 دی 1401 - 00:08

«سردار سلیمانی» تضصمین کنننده امنیت کشور ما بوده است

اردبیل-مشاور عالی فرمانده سپاه قدس گفت: شهید سردار سلیمانی امنیت ایران اسلامی و مرزهای ما را تضمین کرد و باید به این سرباز میهن و وطن افتخار کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار ایرج مسجدی عصر دوشنبه در مراسم گرامیداشت دهه بصیرت و مقاومت و سومین سالگرد شهادت سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: شهید سردار سلیمانی امنیت ایران اسلامی و مرزهای ما را تضمین کرد و باید به این سرباز میهن و وطن افتخار کنیم.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی مرد میدان و عملیات، فداکار، ایثارگر بود و به عنوان یک سرباز وطن برای ملت ایران و امنیت کشور سربازی کرد، گفت: هم اکنون فرماندهان عالی رتبه دنیا از سردار سلیمانی به بزرگی یاد می‌کنند.

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه شهید سلیمانی محبوب دل‌ها بوده است، افزود: امروز نام سردار سلیمانی بر دل‌های پاک و جوانان برومند در اقصی نقاط دنیا حک و ثبت شده است و ما باید قدردان افرادی که برای نظام، میهن و مردم خدمت کرده و زحمت کشیده‌اند، باشیم.

سردار مسجدی به قرابت و دوستی شهید سلیمانی و ابومهدی‌المهندس اشاره کرد و گفت: ابومهدی‌المهندس با کمک سردار سلیمانی حشدالشعبی را در عراق ایجاد کرد و نسبت به ایران و مردم ایران عشق و علاقه خاصی داشت.

وی افزود: سردار سلیمانی و ابومهدی اجازه ندادند دست داعش به شهرها و مرزهای ما برسد و دشمن را در عمق استراتژیک دنبال و زمین‌گیر کردند و اگر شهدای ما در آن منطقه به شهادت نمی‌رسیدند باید در ایران هزاران شهید برابر داعش تقدیم می‌کردیم.

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه دانشگاه‌ها نباید محلی برای اختلاف و درگیری باشند، بلکه دانشگاه‌ها باید محل علم پروری و سازندگی انسان‌های بزرگ باشند، افزود: دانشگاهیان باید مظهر علم و منطق باشند و از اساتید انتظار می‌رود در عرصه علم و فرهنگ پیشگام باشند و با تلاش و کوشش نسبت به تربیت دانشجویان نخبه اقدام کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 951274