pso
14 دی 1401 - 16:34

استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی فرهنگ سازی شود

اردبیل- رئیس کل سازمان بازرسی استان اردبیل گفت: استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ر دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و دولتی فرهنگ‌سازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کاظمی الموتی ظهر چهارشنبه در همایش استانی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اظهار کرد: استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و دولتی فرهنگ‌سازی شود.

وی با اشاره به مزایای استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت بیان کرد: سامانه تدارکات الکترونیکی دولت علاوه بر جلوگیری از وقوع فساد باعث شفافیت و گسترش عدالت در خرید، مناقصه و مزایده دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و عمومی می‌شود.

رئیس کل سازمان بازرسی استان اردبیل به استفاده از تمامی ظرفیت‌های سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اشاره کرد و گفت: تنها ۶ شهرداری استان اردبیل از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت استفاده می‌کنند که با ترغیب دستگاه‌های اجرایی باید استفاده از این سامانه را نهادینه کنیم.

الموتی ادامه داد: اشکالات احتمالی این سامانه باید برطرف شود تا خود سامانه بستر ایجاد فساد نباشد و متولیان امر باید به بحث‌های آموزش، بومی بودن، جامع و ایمن بودن این سامانه توجه داشته باشند تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی اجرای صحیح قوانین و حسن اجرای امور را از جمله وظیفه ذاتی سازمان بازرسی عنوان کرد و افزود: سازمان بازرسی همیشه و در همه حال در کنار دستگاه‌های اجرایی است تا آنها با اجرای صحیح قوانین بتوانند به مردم خدمات رسانی کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 955129