pso
01 خرداد 1402 - 14:31

بهزیستی کهگیلویه به یاری زنان سرپرست خانوار شتافت/پرداخت ۸ میلیارد ریال تسهیلات

رئیس بهزیستی کهگیلویه گفت: طی یکسال اخیر تسهیلات اشتغال‌زایی به مبلغ ۸ میلیاردریال به ۱۵ زن سرپرست خانوار پرداخت شد.

علی اصغر شکرایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دهدشت به تشریح حوزه امور اجتماعی دفتر توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی کهگیلویه طی یک سال گذشته تاکنون پرداخت و اظهار کرد: دفتر توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی کهگیلویه دارای 1473خانوار به تعداد ۳ هزار و ۹۵۰ نفر هستند که این دفتر به منظور ارتقاء کیفیت زندگی خانواده‌های نیازمند تحت پوشش هم از بعد مادی و هم از بعد معنوی برنامه‌های گسترده‌ای جهت ارائه خدمات حمایتی، فرهنگی-آموزشی، روانشناختی طراحی و تدوین شده است.

رئیس بهزیستی کهگیلویه افزود: هدف اصلی این فعالیت‌ها تسهیل و تسریع فرایند توانمندسازی خانواده‌هاست لذا با توجه به این‌که مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه‌های این خانواده‌ها مشکلاتی ازقبیل هزینه‌های ضروری منزل، تامین مسکن مناسب، تحصیلات فرزندان و همچنین بهره‌مندی از خدمات بیمه‌ای و سایر حمایت‌های دیگر است خدماتی توسط بهزیستی طی یکسال اخیر در این راستا ارائه شد.

وی بیان کرد: خدمات حمایتی مستمر برای ۱۳۲۷ خانواده زن سرپرست و نیازمند در قالب ارائه مستمری ماهیانه به مبلغ بیش از ۶ میلیاردریال واریز شد.

شکرایی هم‌چنین از پرداخت خدمات حمایتی مستمر برای ۳۹ کودک امدادبگیر در قالب ارائه مستمری ماهیانه به مبلغ ۶۶ میلیون ریال، پرداخت یک میلیاردریال به حساب ۱۸ زن سرپرست خانوار تحت عنوان آماده‌سازی شغلی و سرمایه‌کار، پرداخت خدمات بیمه‌ای به عنوان چتر محافظتی برای گروه‌های هدف در قالب بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری به تعداد ۴۴ نفر به مبلغ بیش از یک میلیاردریال به عنوان دیگر حمایت‌های بهزیستی در حوزه امور اجتماعی نام برد.

وی هم‌چنین از بیمه اجتماعی زنان و دختران روستایی و عشایری ۷۸۰ نفر از محل هدفمندی یارانه‌ها و سازمان بهزیستی کشور و کارگزاری‌ها خبر داد و گفت: مبلغ دو میلیارد ریال تحت عنوان ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار نیازمند، همسر فرزند معلول و بی‌خانمان جهت دسترسی به سرپناه و اسکان موقت به حساب تعداد ۱۷ زن سرپرست خانوار واریز شد.

شکرایی پرداخت کمک هزینه تشویقی به ۴۳ دانشجو، خرید خدمات تخصصی و برون سپاری خدمات در قالب واگذاری پرونده های خانواده های تحت پوشش به تعداد 11 مراکز غیردولتی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و کوچک سازی بخش دولتی، کمک هزینه ارائه خدمات اجتماعی به خانواده‌های دارای فرزند چند قلوبه تعداد ۱۳۳ خانوار در راستای محافظت و حفظ کیفیت زندگی و مراقبت از نیازهای ویژه خانواده‌های دارای فرزندان چندقلوبه مبلغ یک میلیاردریال، کمک‌هزینه ارائه خدمات اجتماعی به خانواده‌های دارای فرزند سه قلو به تعداد ۵ خانوار در راستای محافظت و حفظ کیفیت زندگی و مراقبت از نیازهای ویژه خانواده‌های دارای فرزندان چند قلو به مبلغ ۴۲ میلیون را از دیگر خدمات بهزیستی در حوزه امور اجتماعی عنوان کرد.

وی افزود: در راستای کمک به بهبود تغذیه مادران باردار و شیرده به منظور برخورداری و دسترسی آنان به غذای سالم و مناسب مبلغ ۹۷ میلیون ریال به حساب 11 زن سرپرست خانوار واریز شد.

شکرایی ادامه داد: همچنین مبلغ ۷۹۵ میلیون ریال به منظور ارتقاء سطح سلامت زنان خانواده‌های تحت پوشش به حساب ۲۶ زن سرپرست خانوار تحت عنوان سلامت جسمی و روان واریز شد.

رییس بهزیستی شهرستان کهگیلویه از معرفی ۴۰ زن سرپرست خانوار به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به مبلغ ۳ میلیاردریال خبر داد و اظهار کرد: تسهیلات اشتغال‌زایی به مبلغ ۸ میلیاردریال به ۱۵ زن سرپرست خانوار پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۹ زن سرپرست خانوار جهت دریافت تسهیلات به مبلغ ۶۵۰ میلیون ریال به بنیاد برکت معرفی شدند.

انتهای پیام/۸۲۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1230457