pso
24 بهمن 1401 - 10:26

امحای ۱۷۰۰۰ سلیندر گاز مایع غیراستاندارد در کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از امحای ۱۷ هزار سلیندر گاز مایع غیراستاندارد در کرمانشاه خبر داد.

مهدی حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷ هزار سلیندر گاز مایع به دلیل عدم رعایت الزامات استاندارد امحا و تعداد ۱۴ هزار و ۵۰۰ شیر سلیندر گاز مایع نیز بازسازی و نوسازی شد.

وی افزود: با توجه به اینکه استفاده از سیلندر گاز مایع نیازمند رعایت اصول ایمنی به ویژه توجه به قوانین و مقررات استاندارد، نحوه شارژ سیلندرها، نحوه نگهداری و همچنین شیر و اتصالات آن است که مصرف کنندگان باید به آن توجه کنند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه تصریح کرد: طبق مواد ۹ و ۱۱ قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران تمرکز، عرضه و فروش گاز مایع توسط تأسیسات توزیع کننده گاز مایع بدون پروانه استاندارد ممنوع است.

حسین پور بیان کرد: هرگونه شارژ سیلندرهای مسافرتی ۱۱ کیلوگرمی و با ظرفیت بیشتر در مراکز غیرقانونی و فاقد مجوز ممنوع بوده و متخلفین از قانون به دلیل به مخاطره انداختن سلامت و ایمنی شهروندان به مراجع ذیصلاح قضائی معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: ساختار تأسیسات و خدمات مربوط به شارژ و عرضه سیلندر گاز مایع مشمول مقررات استاندارد اجباری است و این اقدام به منظور حفظ سلامتی و ایمنی مصرف‌کنندگان انجام شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1035413