pso
29 آذر 1401 - 23:41

پیشرفت ۴۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی تامین اجتماعی یزد

یزد - نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس از پیشرفت ۴۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی تامین اجتماعی یزد خبر داد. 

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صالح جوکار در جمع مردم آزادشهر در مسجد ۱۴ معصوم (ع) با اشاره به مشکلات درمانگاهی و بیمارستانی، گفت: سال ۹۱ پیگیر ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی تامین اجتماعی در یزد شدیم که به تصویب نهایی هم رسید ولی متاسفانه دولت بعد اعلام کرد که یک بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی داریم و امکان ساخت آن را برای یزد نیست.

وی افزود: زمین این بیمارستان در نزدیکی آزادشهر و خیرآباد تعیین شده بود که در دسترس مردم این منطقه باشد و در جایی هم پیش بینی صورت گرفت که اگر از دیگر شهرستان ها برای درمان به یزد مراجعه کردند، در همین بیمارستان امور خود را پیگیری کنند و دیگر نیازی به ورود به شهر نداشته باشند و مشکلات کمتری برای مردم ایجاد شود.

وی ادامه داد: زمین بیمارستان خریداری و گودبرداری شد اما متاسفانه دولت بعدی کار را تعطیل کرد، حتی در سفر آقای روحانی در سال ۹۴ به یزد که بنده نماینده بودم، دو نفر از کشور کره با نام سرمایه گذار خارجی با خود همراه و اعلام کردند که برای ساخت این بیمارستان به یزد آمده اند ولی دیگر خبری از آنها نشد.

جوکار اضافه کرد: سال ۹۵ دوره نمایندگی من به پایان رسید و نمی توانستم به شکل جدی پیگیر ساخت آن باشم اما این دوره دوباره پیگیر این بیمارستان شدم که بودجه آن به لطف خدا تصویب شده و اکنون در حال فعالیت هستند و پیشرفت کار آن نزدیک به ۴۰ درصد بوده و ان‌شاالله با راه اندازی آن خدمات بسیار خوبی به مردم منطقه آزادشهر، خیرآباد و عیش آباد داده خواهد شد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به اقدامات شایسته خیرین در استان یزد، گفت: بیش از ۳۰ مدرسه در حال ساخت در یزد و اطراف با مشارکت دولت و خیرین به گونه ای پیش رفته که خیران ۵۰ درصد تعهد خود را اجرایی کردند ولی دولت بر اساس برنامه ششم توسعه باید ۵۰ درصد تعهد خود را انجام دهد اما عملیاتی نشد. دولت مشکلات منابع مالی دارد و در این زمینه با مسائل و چالش های مواجه است ولی خیرین در استان یزد بسیار خوبی پای کار بوده و حتی بعضاً بیش از تعهداتی هم که دارند، خدمات ارائه می کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 923622