pso
05 اسفند 1401 - 15:44

برخی رسانه‌ها به جای کمک کردن آتش برای دشمن تهیه می‌کنند

کرج- امام جمعه کرج گفت: مشکل معیشتی وجود دارد اما برخی رسانه‌ها به جای کمک کردن آتش برای دشمن تهیه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدمهدی حسینی همدانی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه کرج که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: در زمان حاضر نهادها هر کدام مشغول کارهای متمرکز و مشخص هستند اما سپاه فراتر از وظایف خود عمل کرده و نقش سازنده و پررنگی در عرصه‌های مختلف جامعه اسلامی داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: البته دشمنان قسم خورده با این نهاد انقلابی دشمنی می‌کنند که نشانه صلابت سپاه است.

وی بیان کرد: امروز سپاه پاسداران امید مظلومان جهان است؛ این نیروی متدین خواب را از چشمان مستکبران گرفته و با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب و مردم مؤمن و قدرشناس ایران تا نابودی استکبار و نظام سلطه به راه خود ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب گفت: انتظار می‌رود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نسبت به جذب و پرورش جوانان و ارتقای بیشتر توانمندی خود برای حراست از انقلاب و کشور اهتمام بورزد.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت جهاد در مقابل دشمنان اسلام گفت: تمام ائمه اطهار (ع) در این مسیر هیچ کوتاهی نکردند و ما جهاد تبیین ادامه دهیم.

امام جمعه کرج با بیان اینکه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با روش جهاد تبیین در مقابل معاویه و یزید عمل کرد، افزود: آن حضرت تاکید می‌کند که سکوت عالمان در مقابل زورگویان تبعات خطرناکی دارد.

وی ادامه داد: امروز این خطبه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) زنده و گویا است و از زبان و بیان نایب امام عصر (عج) یعنی رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌شنویم.

امام جمعه کرج گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که علما فارغ از مسوولیت‌های دولتی و امثال آن باید جهاد تبیین داشته باشند؛ جهاد تبیین مردم را دلگرم می‌کند و وظیفه هریک از ما سنگین است؛ معلمان، اساتید، خطبا و امامان مساجد این سنگر اساسی را جدی بگیرند و در این عرصه وارد میدان عمل شوند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: در خصوص موضوعات مختلف باید ابتدا روشنگری شود و به شبهات پاسخ دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: در این شرایط باید مراقب حیله‌های دشمنان که برای از بین بردن روحیه امیدواری مردم تلاش می‌کنند، بود ضمن آنکه برای رفع مشکلات معیشتی مردم گام برداشت.

آیت الله حسینی همدانی افزود: دشمنان با فشار حداکثری گمان می‌کنند که تاب آوری مردم را می‌شکنند اما نتوانستند به اهداف خود برسند و مردم انقلابی ایران با قدرت تمام پوزه دشمنان را به خاک مالیدند.

امام جمعه کرج گفت: اینکه اینک قسمتی از ساختارهای اقتصادی کشور خراب است انکار نمی‌کنیم و در این میان برخی مسؤولان قبلی در مسیر شبکه‌های معاند قدم می‌دارند و وقیحانه از سازش با غرب سخن می‌گویند.

وی اظهار کرد: مشکل معیشتی را با وجودمان درک می‌کنیم اما سوال این است که برخی رسانه‌ها به جای کمک کردن آتش برای دشمن تهیه می‌کنند.

امام جمعه کرج گفت: کسانی که تا دیروز در تنور اغتشاشات می‌دمیدند امروز بازار را ملتهب می‌دارند و فرصت را مناسب دیدند تا از ضعف‌های موجود به نفع خود استفاده کنند.

وی افزود: یکی از راه‌های فوری در این شرایط این است که باید بانک مرکزی کنترل عرصه‌های طلا و ارز را داشته باشد که اگر فعال شود برای جامعه مفید است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1054222