pso
27 اردیبهشت 1402 - 12:50

روابط عمومی‌ها اهداف نظام و خدمات دولت مردمی ایران قوی را تبیین کنند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی‌ پیامی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، در متن پیام سید علی احمدزاده آمده؛

مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی «بنده معتقد به خبررسانی و اطّلاع‌ رسانی هستم. باید افکار عمومی را مطّلع کرد و اطّلاع رسانىِ صحیح و درست انجام داد، لیکن اطّلاع‌ رسانىِ به هنگام، به جا و به شکل متین و صحیح.»

اینجانب فرارسیدن ۲۷ اردیبهشت ماه؛ روز ارتباطات و روابط عمومی را  به مدیران، کارشناسان و فعالان زحمت کش و سخت کوش روابط عمومی استان که با الهام از هم افزایی، هم اندیشی، همسویی با دولت مردمی ایران قوی در جهت تحقق موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند، تبریک و تهنیت عرض کرده، امیدوارم این روز نقطه عطفی در توسعه و تحول روابط عمومی‌ها باشد.

با توجه به اینکه امروزه اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات، یک مقوله اساسی در موفقیت هر نهاد و سازمانی از خرد تا کلان است، اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌ رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دو چندان است، به گونه ای که موفقیت سازمان‌ ها، ادارات و شرکت‌ ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعالیت های تخصصی، به عملکرد روابط عمومی‌ های آن‌ ها وابسته است.

بی‌تردید دنیای امروز، دنیای ارتباطات است و نقش اصحاب خبر و رسانه به عنوان پرچمدار داران توسعه آگاهی که با به‌کارگیری هنر، مهارت، تدبیر و دانش خود، فضایی سالم برای اطلاع رسانی شفاف و ارتباطات اثربخش بین مردم و سازمان‌ها را فراهم می‌کنند، انکارناپذیر بوده و قابل تقدیر است.

نامگذاری روزی به نام روز ارتباطات و روابط عمومی که به مثابه آینه تمام نمای انتظارت و مطالبات مردم از سازمان‌ها و نهادها عمل می کنند، بیانگر اهمیت روز افزون کانالهای ارتباطی در دنیای پیچیده امروز است. بر این اساس، این روز فرصتی مغتنم برای بازبینی هوشمندانه و منصفانه راه‌های طی شده در جهت تعامل و تامین دانش اجتماعی و نیز ترسیم و تبیین افق ها و چشم اندازهای روشن برای فردای بهتر است.

امیداست در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «مهار تورم، رشد تولید» مزین شده است روابط عمومی‌ها به عنوان یکی از ارکان مهم تأثیرگذار در امر اطلاع رسانی و امیدآفرینی، با همیاری گسترده درون و برون سازمانی بتوانند بیش از پیش در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بیان خدمات ارزنده دولت مردمی ایران قوی در عرصه های مختلف، اجتماعی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و... ایفای نقش کنند.

روشن است که امروزه یکی از مهمترین ضرورت ها در راستای مقابله با توطئه های شوم و عملیات روانی دشمنان جهت به انحراف کشاندن افکار عمومی بخصوص جوانان اهتمام جدی نسبت به مقوله ی جهاد تبیین است. ضرورت دارد تا روبط عمومی ها به عنوان دیدبانان دستگاه های اجرایی استان و کشور سرعت و دقت عمل بیشتر در انعکاس کارآمدی ها داشته باشند.

با گرامیداشت این روز و تقدیر و تشکر از عموم تلاشگران عرصه ارتباطات، از خداوند سبحان، برای تمامی عزیزان، توفیقات روزافزون در جهت اعتلای امر مقدس اطلاع رسانی، آرزو می‌کنم.

سیدعلی احمدزاده 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد

منبع: فارس
شناسه خبر: 1218392