pso
09 مرداد 1401 - 11:26

شمار بستری‌شدگان بدحال کرونا در خراسان رضوی ۷۳ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با افزایش مراجعان سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در خراسان رضوی، شمار بیماران بدحال بستری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بیش از ۷۳ درصد افزایش یافت.

دکتر محمد پهلوان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های خراسان رضوی طی ۱۰ روز گذشته از ۷۵ به ۱۳۰ بیمار افزایش یافته است که ۱۱۳ نفر آنان در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت شمار بستری شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی با افزایش بیش از ۴۲ درصدی از ۴۲۹ به ۶۱۰ بیمار رسیده است که از این تعداد ۴۸۱ بیمار در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری و تحت مراقبت قرار دارند که این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر را زیر پوشش دارد.

رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هم‌اینک روزانه ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری می‌شوند که از این تعداد روزانه ۱۵۴ نفر در بیمارستانهای زیرپوشش این دانشگاه بستری می‌شوند.

پهلوان افزود: هم اکنون واکسن‌های سینوفارم، برکت، اسپایکوژن، کووپارس، فخرا، نورا، پاستوکووک در مراکز واکسیناسیون مشهد شامل مراکز مشهد ۱، مشهد۲، مشهد ۳، ثامن و مشهد ۵ موجود است و از عموم خواهشمندیم با توجه به افزایشی بودن آمار مبتلایان به کرونا، برای تکمیل واکسیناسیون و یا دریافت دز یادآور واکسن کرونا در اسرع وقت به این مراکز مراجعه کنند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون هفت میلیون و ۳۸۱ هزار و ۲۹۹ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۴۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۴۱ هزار و ۹۳۷ تن رسیده است.

همچنین تاکنون هفت میلیون و ۷۹ هزار و ۲۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

هزار و ۱۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۶۴ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۲۲۲ دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۸۷۰ دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۴۶ دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا در کشور تزریق شده است و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۱۳۸ دُز رسیده است.

هم اکنون ۱۲۰ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 504420