pso
05 دی 1401 - 18:38

زیرساخت‌های ورزشی اردبیل را باید مهیا کرد

اردبیل- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: زیرساخت‌های ورزشی اردبیل را باید با هدف تحقق برنامه‌های گردشگری مهیا کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، داود شایقی بعدازظهر دوشنبه در نشست با مدیران گردشگری استان اردبیل با اشاره به ظرفیت ممتاز استان در بخش کشاورزی و گردشگری و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی اظهار کرد: برای تحقق برنامه‌های گردشگری فصل زمستان باید زیرساخت‌های ورزشی اردبیل را مهیا کرد.

وی با تاکید بر لزوم تحول در حوزه گردشگری بویژه گردشگری زمستانی گفت: باید برگزاری رویدادها و جشنواره‌های مختلف گردشگری زمستانی نیز به درستی هدف‌گذاری شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه تقویت حلقه‌های تولید ثروت و اشتغال در بخش گردشگری بسیار مهم و ضروری است، افزود: ایجاد فرصت مناسب در حوزه گردشگری بسیار مورد توجه قرار گرفته و انتظار این است تا در این بخش تحولات بزرگی شکل بگیرد.

شایقی ادامه داد: طرح توسعه و اشتغال روستایی با هدف اشتغال‌زایی و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان در استان تدوین می‌شود که براساس این طرح در هر روستا متناسب با ظرفیت‌های موجود، طرح‌های اشتغال در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری توزیع منابع با هدف رفع محرومیت‌ها از مناطق مختلف استان انجام خواهد شد و تلاش مدیران استانی بر این خواهد بود تا از ردیف‌های ملی بیشترین اعتبارات را جذب استان کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 936527