pso
25 بهمن 1401 - 15:33

آغاز به کار «مدرسه کنکور ایران» با شعار «پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی»

مدیر شبکه آموزش سیما از افتتاح برنامه «مدرسه کنکور ایران» با شعار پنجره‌ای یکتا رو به عدالت آموزشی خبر داد و گفت: این برنامه از ۲۹ بهمن همزمان با روز مبعث با روزانه سه ساعت محتوا روانه آنتن شبکه آموزش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما، امروز در نشست خبری افتتاحیه برنامه مدرسه کنکور گفت: این برنامه مساله یک میلیون خانواده را حل می‌کند. ما در کشور از عدالت آموزشی برخوردار نیستیم. موسسه‌ها از طریق همین صداوسیما می‌گویند فلان عدد را به سامانه پیامک کنید. در کمتر از چند دقیقه با شما تماس می‌گیرند و بابت هر رشته‌ای ۱۳ میلیون تومان می‌گیرند. یک هفته دانش آموزان برنامه رایگان ما را ببینند و با برنامه‌های موسسات مقایسه کنند و بگویند کیفیت کدام بهتر است. اگر دو سال مسوولان کشور این برنامه را حمایت کنند؛ بخشی از بی‌عدالتی آموزشی جبران می‌شود.

وی افزود: بیماری کنکور یک درمان ساده دارد. هر کسی در هر جای ایران علاقه‌مند است من نیم ساعت با او حرف می‌زنم. درمان کنکور عدالت آموزشی تلویزیون است. در کشور ۶۴ میلیون دستگاه تلویزیون وجود دارد. ما محتوای کامل و جامع و رایگان کنکور را در این برنامه ارائه می‌کنیم. قدم بعدی این است که جزوه‌های مکمل را بدون اینترنت به دانش‌آموزان برسانیم. خط قرمز من گرفتن پول از مردم است و همه چیز باید رایگان باشد.

عبدالعالی ادامه داد: سه ساعت برنامه کنکور در روز کافی نیست و من یک جدول پخش ده ساعته می‌خواهم. من می‌خواهم به رئیس صداوسیما بگویم یک کانال جدید آموزش۲ راه بیاندازید تا من روزی ده ساعت برنامه پخش کنم. ایده‌آل من تاسیس این کانال است و دلم روشن است که این اتفاق بیفتد.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌ای جدید با عنوان هوشیار گفت: از ۱۷ اسفند محتوای کلاس‌های آزمون ورودی تیزهوشان در قالب برنامه‌ای ۵۰ قسمتی از شبکه آموزش پخش می‌شود.

مدیر شبکه آموزش سیما با بیان این که کنکور، یک مافیای ۵۰ هزار میلیارد تومانی در سال دارد، افزود: ما برای این برنامه بهترین معلم ها را انتخاب کردیم و دستمزد خوبی به آنها دادیم. شرط ما این بود که درس دادن شان جامع باشد. از چند معلم استفاده کردیم و از آنها خواستیم اشتباهات یکدیگر را مشخص کنند تا مطمئن شویم که نکته درسی جا نیفتاده است.
سهراب ابوذرخانی فرد، تهیه‌کننده برنامه مدرسه کنکور ایران نیز در ادامه جلسه گفت: در این برنامه از بهترین دبیرهای کشور استفاده و همه نکات را مطرح کردیم. با روزی سه ساعت پخش از ۱۷ تا ۲۰ کل مباحث تدریس می‌شود. ۵ تا ۸ صبح هم تکرار برنامه را شاهد خواهیم بود. تا آخر اردیبهشت‌ماه به مدت ۱۳ هفته این برنامه پخش می‌شود. از اول خرداد هم برنامه‌ای جامع ویژه امتحان نهایی روی آنتن می‌رود.

وی با بیان این‌که نمی‌خواهیم هزینه ایجاد کنیم افزود: همه جزوه‌ها به صورت رایگان قابل دانلود است. دانش آموز به جز این برنامه به چیز دیگری نیاز ندارد. بالای ۵۰ درصد برنامه‌ها آماده است. مدرسان برنامه دبیران برتر کنکور هستند. ما دنبال مجوز نبودیم که آیا این‌ها دبیر آموزش و پرورش هستند یا خیر.

به گفته ابوذرخانی فرد این برنامه‌ها برای دانش‌آموزان سه رشته انسانی، تجربی و ریاضی پخش می‌شود و برای دانش‌آموزان دبیرستانی قابل استفاده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1038227