pso
20 مرداد 1401 - 17:34

0 ۸۰ میلیارد به دامداری‌های بوشهر پرداخت شد

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر از پرداخت ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات اعتباری در راستای حمایت از تولیدکنندگان به دامداران بوشهری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حمید رضا جهانبخش مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۴۰ هزار راس دام سنگین گاو و گوساله در ۲۲۰ واحد صنعتی و ۳ هزار واحد سنتی در استان وجود دارد و از ۶ هزار واحد دامی استان ۴۰ هزار تن شیر و ۸ هزار تن گوشت قرمز تولید می‌شود.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: سه هزار ماده ژنتیکی مورد نیاز اصلاح نیاز دام‌های سنگین در استان تامین شده است و این مواد به‌صورت رایگان برای کمک به گاوداران شیری استان در راستای بهبود ترکیب نژادی گاو شیری در اختیار دامداران استان قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به وضعیت اقلیمی استان و رغبت بیشتر دامداران به پرواربندی گوساله و ضریب تبدیل مناسب نژاد دو منظوره استقبال بهره‌برداران به نگهداری این نژاد افزایش یافته و به منظور کاهش هزینه تلقیح مصنوعی دام ۳ هزار ماده ژنتیکی به‌صورت رایگان در اختیار آنان قرار گرفته است.

جهانبخش پرداخت وام از محل تبصره‌های قانون بودجه را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: از این محل ۳۵ میلیارد تومان تاکنون به جامعه هدف پرداخت شده است.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان داشت: از طریق دامدار کارت، وام با سود اندک تا سقف ۲ میلیارد ریال به دامداران پرداخت می‌شود و در مجموع از این محل امسال ۴۵ میلیارد تومان در اختیار دامداران قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 566758