pso
08 مرداد 1401 - 17:49

بارش ها ۶۵ هزار مترمکعب آب تولیدی استان بوشهر را از مدار خارج کرد

بوشهر - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: بارش‌های ۲ روز گذشته ۶۵ هزار مترمکعب آب تولیدی این استان را از مدار خارج کرد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر روز شنبه به نقل از ابوالحسن عالی خارج شدن این میزان آب تولیدی از مدار تولید را افزایش کدورت آب به سبب مواد رسوبی معلق در رودخانه شاپور و تصفیه‌خانه آب کازرون بعنوان تامین کننده بخشی از آب شرب استان بوشهر اعلام کرد.

وی اظهار کرد: به سبب کدورت آب رودخانه شاپور این ظرفیت از مدار تولید خارج شد و تیم‌های عملیاتی شرکت آب و فاضلاب به‌صورت شبانه‌روزی در حل این مشکل هستند.

عالی ادامه داد: در همین ارتباط به صورت موقت منابع دیگری از جمله چاه‌های آب شرب و افزایش ظرفیت آب از خط کوثر جایگزین آن شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه بروز این مشکل تنش آبی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان ایجاد کرده است گفت: در حال پی‌گیری حل مشکل کدورت آب تولیدی از رودخانه شاپور و تصفیه‌خانه آب کازرون هستیم که تلاش می‌شود تا صبح فردا این مشکل برطرف شود.

وی یادآور شد: بارش‌های ۲ روز گذشته مایه خیر و برکت و رحمت بود و خسارت به تاسیسات و خطوط آبرسانی استان بوشهر وارد نکرد. عالی با قدردانی از صبر و تحمل مشترکان آب از مردم تقاضا کرد با مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر را در ارائه خدمات مطلوب تا برطرف کردن مشکل یاری کنند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 499558