pso
11 اردیبهشت 1402 - 11:49

۲۴ هزار معلم در کردستان مشغول به خدمت هستند

سنندج - مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: در حال حاضر ۲۴ هزار معلم در سطح استان مشغول به خدمت هستند که دورافتاده ترین مناطق روستایی را هم تحت پوشش خدمات خود قرار داده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم ناظمی جلال روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معلمی در آموزه‌های اسلامی دارای جایگاه والایی است و بزرگترین معلم بشریت حضرت رسول اکرم (ص) هستند.

وی افزود: تلاش در راستای رفع دغدغه معلمان کردستان اولویت اصلی اداره آموزش و پرورش بوده و با بسیج همه امکانات و ظرفیت‌ها برای خدمت به این بزرگواران قدم بر می‌داریم.

ناظمی جلال تصریح کرد: همه ما قدردان ایثار و فداکاری معلمان هستیم چرا که وظیفه این بزرگواران انسان سازی و رهنمون کردن فرزندان ما به سوی نور و روشنایی است.

وی افزود: به مناسبت سالروز شهادت شهید مطهری از روز دوازدهم اردیبهشت به مدت یک هفته برای ارج نهادن به خدمات و تلاش‌های معلمان نامگذاری شده است و در این راستا امسال نیز برنامه‌هایی برای بزرگداشت مقام معلم در سطح استان تدوین شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان اعلام کرد: رویکرد امسال تجلیل از تمامی معلمان است البته مردم استان در ایام مختلف سال برای این بزرگواران ارزش قائل هستند و از آنان قدردانی می‌کنند.

ناظمی جلال افزود: به دنبال این مهم هستیم که تجلیل از معلمان در مدارس توسط خانواده دانش آموزان برگزار شود.

وی اظهار کرد: در خصوص انتخاب معلم نمونه به صورت خوداظهاری همکارانی که مایل به این رقابت بودند اقدام به بارگذاری مدارک خود در سامانه مرتبط کردند که ۲ هزار و ۱۶۳ نفر در این خصوص اقدام کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان خاطر نشان کرد: در نهایت پنج معلم نمونه از استان کردستان به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

ناظمی جلال اعلام کرد: دیدار معلمان نمونه استان کردستان با دیگر معلمان کشور با مقام معظم رهبری، نواخته شدن زنگ سپاس در مدارس و تجلیل اقشار مختلف مردم از معلمان، تجدید میثاق فرهنگیان با آرمان‌های شهدا و تجلیل از خانواده‌های شهدای فرهنگی، تشریح برنامه‌های آموزش و پرورش در مصلاهای نماز جمعه، تجلیل از معلمان نمونه استانی و شهرستانی توسط مسئولان ارشد استانی از جمله مهمترین برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام معلم در استان است.

وی افزود: هم اکنون ۳۲۰ هزار نفر دانش آموز با تلاش‌های ۲۴ هزار معلم تلاشگر کردستانی مشغول به تحصیل هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان تصریح کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۴۶ نفر کمبود نیرو داریم که امیدواریم با مساعدت وزارتخانه شاهد رفع این کمبود باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1179653