pso
19 اسفند 1401 - 23:06

یزد میزبان ۸۰۰ تیم دانش آموزی

یزد- مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد از حضور ۸۰۰ تیم دانش آموزی از سراسر کشور در چهاردهمین دوره مسابقات نوآوری و ابتکارات دانش آموزی در یزد خبر داد.

محمدکاظم رحیمی نژاد در حاشیه مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مسابقات ملی ابتکاران و نوآوری امسال اولین سالی است که به صورت کشوری و به میزبانی استان یزد برگزار می شود و حرکتی ارزشمند به منظور حذف فاصله بین نظر و عمل دانش آموزان است.

وی افزود: همیشه این نگرانی وجود دارد که دانش آموزان از مهارت های یدی دور بمانند در همین راستا به منظور گسترش رشته های مهارتی و حذف فاصله ها، این مسابقات طراحی شد که خوشبختانه با استقبال خوبی همراه بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: سطح علمی مسابقات با توجه به حضور پایه ها و مقاطع مختلف دانش آموزی از ابتدایی تا متوسطه مختلف است اما آنچه مهم است شرکت بیش از ۱۰ هزار تیم از سراسر کشور است که این اقدامی بی نظیر به شمار می رود و ما میزبان رقابت بیش از ۸۰۰ تیم در استان بودیم.

رحیمی نژاد بیان کرد: تقریبا یک سوم شرکت کنندگان از استان یزد هستند که سال های گذشته مبلغی برای شرکت در این رقابت ها دریافت می شد اما امسال شرکت کاملا رایگان بوده و برای تمام کسانی که شرکت کرده اند نیز جوایز نفیسی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در مورد حمایت از برگزیدگان رقابت‌ها اظهار داشت: وظیفه ما شناسایی، هدایت و استعدادیابی است وقتی دانش آموز در این مسابقه شرکت می کند به خودباوری مثبتی می رسد و به طور قطع در این مسیر به سمت رشته تخصصی خود حرکت می کند اما ما موسسه تجاری نیستیم که بخواهیم خروجی را از آن خود کنیم، خروجی از آن جامعه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1085109