pso
12 مرداد 1401 - 18:47

آماده باش دستگاه های ستاد بحران ایلام در پی بارش های تند سیلابی

ایلام - ایرنا - مدیرکل ستاد بحران استانداری ایلام گفت: تیم های امدادی تمامی دستگاه های عضو ستاد بحران و کمیته پیشگیری استان در وضعیت آماده باش قرار دارند.

مجیدبیگلریان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به بارش های سیلابی و اعلام هشدار نارنجی برای این سیستم بارشی فعال در سطح استان، دستگاه های عضو ستاد بحران و کمیته پیشگیری استان در حالت آماده باش هستند.

وی افزود: اعلام وضعیت آماده باش تا روز شنبه هفته آینده و زمان خروج سیستم از استان و به منظور مدیریت و واکنش سریع در حوادث احتمالی به ویژه در مناطق جنوب و جنوب شرق برقرار است.

بیگریان یادآور شد: در حال حاضر طبق گزارش فرمانداران وضعیت نقاط مختلف استان ایلام بخصوص مناطق تحت تاثیر این سیستم در پی بارش های تند موسمی عادی و بدون مشکل اعلام شده است.

وی ادامه داد: تمامی مسیرهای مواصلاتی باز و تردد در آنها روان و بدون مشکل در جریان است و در طول راه ها گروه های امدادی هلال احمر و پلیس راه مستقر هستند.

بیگلریان اظهار داشت: بارش شدید باران در نادرآباد شوهان باعث ایجاد مشکلاتی برای برخی عشایر منطقه شد که با کمک رسانی های به موقع از وقوع حوادث خسارت زا جلوگیری شد.

خسارتوی افزود: در مناطق تختان و خربزان بارش سبب آسیب دیدن یک دهنه پل شد که پس از بررسی خسارت برای جبران آن از محل مدیریت بحران کشور مساله پیگیری خواهد شد.

بیگلریان ادامه داد: طبق پیش بینی هواشناسی استان هشدار سطح نارنجی برای افزایش دما و بارندگی در شهرستان های جنوب و جنوب شرق استان صادر شد.

وی با بیان اینکه بارش ۲۰ میلی متری باران در خربزان و تختان دهلران ثبت شد، اضافه کرد: در پی این بارش ها هیچ گونه خسارت جانی گزارش نشد و با همکاری و مدیریت فرمانداران شهرستان های درگیر بارندگی، وضعیت کنترل شده است.

بارشبه گزارش ایرنا، در روزهای اخیر آسمان استان ایلام در مناطق جنوبی متاثر از سامانه قوی بارشی موسمی تابستانه ناپایدار است و این وضعیت کماکان ادامه دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 528153