pso
08 بهمن 1401 - 11:23

غربالگری سرطان در مراکز بهداشتی استان اردبیل رایگان انجام می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: هم‌استانی‌ها برای دریافت خدمات رایگان تشخیص زودرس و غربالگری سرطان می‌توانند به مراکز جامع سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد جعفرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با آغاز پویش مبارزه با سرطان از ۸ تا ۱۵ بهمن، تشخیص زودرس و غربالگری سرطان در مراکز جامع سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت سطح استان اردبیل رایگان است.

وی افزود: جلب مشارکت و افزایش آگاهی مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن، اطلاع از شیوه‌های آن و اهمیت تشخیص زودهنگام، اصلاح باور غلط درمان‌ناپذیر بودن این بیماری، جلب همکاری سیاستگزاران و مجریان سلامت در کنترل عوامل خطر سرطان از اهداف اصلی این پویش ملی است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: دوری از سیگار و قلیان، کاهش مصرف چربی و قند و نمک در رژیم غذایی و مصرف روزانه میوه و سبزی و داشتن حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی در روز به‌خصوص پیاده‌روی سریع، از گام‌های مهم پیشگیری از سرطان به‌شمار می‌آیند.

جعفرزاده گفت: با توجه به رایگان بودن خدمات تشخیص زودرس و غربالگری سرطان، انتظار داریم هم‌استانی‌ها از این فرصت بهره لازم را ببرند.

پایان پیام/۳۷۲۷/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002089