pso
13 دی 1401 - 15:57

برای حاج قاسم/ همایش شعر مرد میدان در کهگیلویه

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه همایش شعر مرد میدان در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ یک روز سراسر غم‌انگیز برای ملت ایران از آن یاد می‌شود، همان روزی که نماد امید و استقامت و رشادت و یاور همیشگی رهبر معظم انقلاب سردار سلیمانی به دستور شخص رییس جمهور وقت آمریکا دونالد ترامپ آسمانی شد.

او که هنوز بعد از شهادتش آشیانه نظام سلطه را می‌لرزاند و نمی‌دانند شهادت سردار سلیمانی موجب بیداری بیشتر آزادی‌خواهان جهان در جریان جبهه مقاومت شده است.

در همین راستا و به مناسب شهادت سردار دلها، به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه، آیین همایش شعر مرد میدان در دهدشت برگزار شد.

 

در این آیین چند تن از شاعران احساس ارادت خود را به سردار دل‌ها با زبان شعر بیان کردند.

آن‌ها با زبان شعر گفتند که سرباز انقلاب و پای آرمان‌های امام و شهداء و ولایت ماند‌ه‌اند و از فتنه‌ بیزاری جستند.

اجرای سرود توسط خردسالان در وصف حاج قاسم نشان از بیداری مکتب او در همه سنین را می‌رساند، آن‌ها که معصومانه و با اقتدار نام ایران را فریاد می‌زدند.

عبدالکریم عبودی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه در این همایش از سردار سلیمانی به عنوان عمار انقلاب یاد و اظهار کرد: شهید سلیمانی هنوز زنده است چرا که او اسوه مقاومت، اخلاق، رشادت، شجاعت و مسئولیت‌پذیری برای ماست.

وی افزود: هنرمندان متعهد و متخصص در شهرستان طی ابتکار جالب اقدام به طراحی تمثال مبارک حاج قاسمو نمودند و در چندین مکان نمایشگاه سردار دل‌ها برگزار کردند.

به گزارش فارس در پایان این مراسم از شاعران و طراحان تمثال مبارک حاج قاسم تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/۸۲۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 952689