pso
02 خرداد 1402 - 14:42

تندبادهای لحظه‌ای اردبیل را در می‌نوردد

اردبیل-مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت:بر اساس نقشه‌های هواشناسی از عصر امروز شاهد رشد ابرهای همرفتی، وزش باد تند و لحظه‌ای و رگبار پراکنده باران در اردبیل خواهیم بود.

سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در رابطه با آخرین وضعیت هواشناسی استان اردبیل با اشاره به حاکمیت آسمان صاف تا نیمه ابری طی امروز و فردا در سطح استان اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی از عصر امروز شاهد رشد ابرهای همرفتی، وزش باد تند و نسبتاً شدید و رگبار پراکنده باران در اردبیل خواهیم بود.

وی با بیان اینکه از روز پنج شنبه با گذر امواج ناپایدار تراز میانی جو بر میزان ابرناکی افزوده خواهد شد، گفت: با توجه به وزش باد جنوبی هوای نسبتاً گرم و افزایش غلظت گردوغبار در مناطق استان حاکم خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل خاطرنشان کرد: ساعات بعد از ظهر و عصر آخر هفته میزان ناپایداری‌ها شاخص خواهد بود به طوری که شاهد وزش تندبادهای لحظه‌ای، رخداد رگبار باران و رعدوبرق و در نواحی مستعد بارش تگرگ، اصابت صاعقه و در برخی مناطق آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی خواهیم بود.

محمدی با بیان اینکه طی بعدازظهرها از دمای هوا قدری کاسته می‌شود، گفت: اوج ناپایداری‌ها طی روز پنج شنبه و در شهرستان‌های مرکزی، گرمی و انگوت انتظار می‌رود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1233345