pso
28 اردیبهشت 1402 - 10:22

تولیت آستان قدس رضوی: دهه کرامت باید مردمی و با بهره گیری از نوآوری و خلاقیت‌های جوانان برگزار شود

تولیت آستان قدس رضوی در خصوص معرفت افزایی و ایجاد نشاط اجتماعی در جشن‌های دهه کرامت با توجه ویژه به نسل جوان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در مجمع مشورتی دهه کرامت که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان و مدیران ارشد استانی و شهری در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، از تدابیر اندیشیده شده توسط دستگاه‌های مختلف استان در میزبانی از زائران نوروزی تقدیر و اظهار کرد: در ایام نوروز با تلاش مسئولان استانی و شهری میزبانی خوب، کریمانه و محترمانه‎ای از زائران و مهمانان حضرت رضا(ع) صورت گرفت که نتیجه همراهی، همدلی و مدیریت صحیح و قاطع مسئولان دستگاه‌های مختلف بود.

وی با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک کرامت، ابراز کرد: امیدواریم با تلاش و همدلی تمام مسئولان و استفاده از تجربیات گذشته، در دهه کرامت نیز روند خدمت رسانی‌ها شایسته بوده و دهه‌ای معنوی، پر نشاط و شاداب رقم بخورد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مناسبت‌های مذهبی فرصت‌هایی بی‌بدیل و بی‌نظیر هستند که خداوند متعال به برکت وجود نورانی ائمه اطهار(ع) به انسان‌ها برای بهره برداری فرهنگی عنایت کرده است؛ خاطرنشان کرد: هرکدام از اعیاد و شهادت‌های ائمه معصومین(ع) فرصت‌هایی برای تربیت و عمق بخشی به معارف دینی هستند که باید آن‌ها را غنیمت شمرد و به بهترین نحو بهره برد که دهه کرامت نیز یکی از این فرصت‌های بسیار خوب است که در جای خود می‌تواند موجب تقویت بنیان‌های معرفتی و دینی جامعه شود.

حجت الاسلام والمسلمین مروی ابراز کرد: در دهه کرامت به برکت وجود مقدس حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س) باید معرفت افزایی توامان با ایجاد نشاط و شادابی در میان مردم و به ویژه نسل جوان رقم بخورد؛ نسل جوان به عنوان نسل مستعد و آینده ساز جامعه نیازمند معرفت افزایی است.

وی افزود: جوانان سرمایه های اصلی و اساسی کشور هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند و دیده شوند، در صورتی که در این زمینه غفلت شود و برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای آنان صورت نگیرد، طراحان نظام استکباری آن‌ها را خواهند دید و برای جذب آن‌ها تلاش خواهند کرد، که اغتشاشات سال گذشته محصول دیده شدن نسل جوان توسط چشمان نامحرم و خائن بیگانگان و دشمنان بود.

تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: مناسبت‌های مذهبی همچنین بهانه‌هایی برای توجه به نسل جوان هستند، لذا در دهه کرامت باید نسبت به معرفت افزایی در رابطه با دین و امامت برای جامعه و به ویژه نسل جوان کوشید و در کنار توجه به ارتقا قدرت تحلیل و بصیرت، نشاط و شادابی را در جامعه افزایش داد.

وی تصریح کرد: در ایام دهه کرامت باید با فراهم آوردن فضاهای مفرح و ایجاد نشاط مؤمنانه، هر دو قشر مذهبی و خاکستری جامعه را جذب برنامه‌های این ایام کرد؛ همانگونه که در روایات آمده در غم اهل بیت(ع) غمگین و در شادی آن حضرات باید شادمان بود.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه جشن‌های دهه کرامت باید مردمی و با بهره گیری از نوآوری و خلاقیت‌های جوانان برگزار شود، عنوان کرد: سال گذشته شهرداری تهران جشن خوبی را ویژه عید غدیر برگزار کرد که مورد استقبال مردم و تحسین رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت، امیدواریم به همین نحو در شب و روز میلاد حضرت ثامن الحجج(ع) جشنی باشکوه، مؤمنانه و امام رضایی در شهر امام رضا(ع) در یکی از خیابان‌های منتهی به حرم مطهر برگزار شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مسئولان استانی با استفاده از تجربیات موفق گذشته خود در فرصت باقی مانده تا میلاد حضرت رضا(ع)، باید بستر‌های لازم برای برگزاری مردمی، باشکوه و باعظمت جشن‌های دهه کرامت را فراهم آورند.

یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: از پیشنهاد آستان قدس رضوی در خصوص برگزاری جشنی تجمیعی و ویژه در خیابان امام رضا(ع) استقبال می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و تشکیلاتی و استفاده از تجربیات اندوخته گذشته، دهه کرامتی باشکوه را رقم بزنیم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1220340