pso
05 خرداد 1402 - 17:03

مهار تورم باید در دستور کار مسئولان باشد

کرمان - امام جمعه موقت کرمان گفت: امسال سال مهار تورم است مسئولان همت کنند و با این‌که سخت است باید زحماتی که می‌کشند در کف جامعه دیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام احمد شیخ بهایی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمان با بیان این‌که یکی از خرمشهرهای پیش رو فضای عفاف و حجاب است که باید فتح شود، گفت: مسئله حجاب و عفاف دغدغه جامعه دینی ماست، امیدواریم مسئولین با هم‌فکری، هم‌کاری و با ارائه طرح‌ها و لوایح مناسب بتوانند این فضایی که دشمن بر کشور تحمیل کرده را بشکنند و این خرمشهر را فتح کنیم.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه فرزندآوری و ازدواج جزو جهادهای بزرگ است، ادامه داد: مسئله جمعیت، مسئله بسیار مهمی است؛ در ازدواج آسان بگیرید و در این امر مهم ایمان و اخلاق کافیست بقیه را بگذارید کنار و هزینه‌های اضافی را حذف کنید.

وی با اشاره به اینکه در داخل کشور هم مشکلاتی داریم بیان کرد: امسال سال مهار تورم است باید مسئولان همت کنند و با این‌که سخت است باید افتخارات و زحماتی که می‌کشند در کف جامعه دیده شود.

حجت‌الاسلام شیخ‌بهائی افزود: امسال سال آخر فعالیت مجلس است و انتخابات را در پیش داریم؛ این مجلس کارنامه قبولی را از دست رهبری گرفته، ولی در سال آخر برنامه‌های مهمی مثل برنامه هفتم در دستور کار است که وابستگی به نفت و دلار از اقتصاد ما حذف شود زیرا هر چه می‌کشیم از وابستگی به دلار است.

وی بیان کرد: این ماه یادآور حوادث بزرگی در طول تاریخ انقلاب اسلامی است، اولین حادثه ۱۵ خرداد است، که با دستگیری امام (ره) مردم به دفاع از امام به خیابان ریختند و به طور خودجوش برای خدا و برای دفاع از دین به میدان آمدند و در این روز بسیاری در خاک و خون غلتیدن ولی عقب نشستند این روز نقطه عطفی در تاریخ اسلام و جهان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239459