pso
29 آذر 1401 - 21:52

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ۲ میلیون نفر عضو دارد

بوشهر- رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: این سازمان ۲ میلیون نفر عضو دارد که تاکنون مشخصات ۶۷۰ هزار نفر در سامانه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد گل فشان عصر سه‌شنبه در حاشیه اختتامیه تیم‌های تخصصی سفیران حمایت‌های روانی (سحر) در استان بوشهر اظهار داشت: دوره بسیار خوبی در استان بوشهر برگزار شد که اثر خوبی در فعالیت‌ها خواهد داشت.

وی از ارائه آموزش‌های کاربردی به ۱۲۰ نفر از جوانان تیم‌های تخصصی سفیران حمایت‌های روانی در این دوره خبر داد و اضافه کرد: تاکنون ۶۰۰ نفر از جوانان تیم‌های تخصصی سفیران حمایت‌های روانی آموزش دیده‌اند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بیان کرد: در ابتدا قرار بود که ۴۰۰ تیم تخصصی تشکیل شود که با توسعه آموزش‌ها تعداد این تیم‌ها افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه توانمندی‌ها با ارائه این آموزش‌ها افزایش می‌یابد تصریح کرد: هر یک از این ۶۰۰ نفری که این آموزش‌ها را فرا گرفته‌اند، می‌توانند پنج هزار و ۴۰۰ نفر را در زیرمجموعه خود آموزش دهند.

گل‌فشان از برنامه‌ریزی برای برگزاری المپیاد تیم‌های سحر در سال آینده خبر داد و افزود: تشکیل تیم‌های دادرس (داوطلب، دانش آموز و دانشجوی آماده در روزهای سخت) از دیگر فعالیت‌های مهم در دست اقدام است.

وی با اشاره به آماده‌سازی ۲۷۰ هزار دانش آموز در قالب طرح دادرس در سال جاری اضافه کرد: ۲ میلیون عضو داریم ولی تاکنون مشخصات ۶۷۰ هزار نفر از جوانان در سامانه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ثبت شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 923359