pso
06 بهمن 1401 - 13:21

آمادگی برای سنجش ۳۴ هزار کلاس اولی در کرمانشاه/ ۲۲ هزار نوآموز در سامانه «سیدا» ثبت‌نام کردند

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: تاکنون حدود ۲۲ هزار نفر از ۳۴ هزار نفر هدف سنجش سلامت بد ورود به دبستان در سامانه سیدا ثبت‌نام کرده که حدود ۱۲ هزار نفر تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند.

علی‌محمد‌ بیگی، رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار کرد: امسال برای اولین بار سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی در زمستان، از اول بهمن‌ماه آغاز شده و تا ۳۱ خرداد سال آینده ادامه دارد.

وی، از آمادگی ۱۵ پایگاه سنجش در سطح استان بدین منظور خبر داد و ادامه داد: سنجش با همکاری سازمان بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی در حال اجرا است.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: متولدین اول مهر سال ۱۳۹۶ به بعد که اول مهر سال ۱۴۰۲ سن‌ آن‌ها به ۶ سال تمام می‌رسد، می‌توانند در راستای نوبت‌گیری برای کار سنجش سلامت به مدارس یا مراکز پیش دبستانی استان مراجعه کنند.

وی هزینه سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی را ۶۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نوآموزانی که پیش از این در مراکز پیش دبستانی یا مدارس ثبت نام شده‌اند می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی https://my.medu.ir/ نسبت به نوبت‌گیری برای سنجش سلامت اقدام کنند.

بیگی افزود: تاکنون حدود ۲۲ هزار نفر از ۳۴ هزار نفر هدف سنجش در سامانه سیدا ثبت‌نام کرده که حدود ۱۲  هزار نفر تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند.

وی از والدین ۲۲ هزار نفر ثبت‌نام شده خواست، که به موقع به سامانه https://my.medu.ir/ درگاه خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پروش مراجعه کنند و نسبت به نوبت‌گیری سنجش سلامت نوآموزان اقدام کنند.

این مسؤول همچنین از اولیای ۱۲ هزار نوآموزی که تاکنون ثبت‌نام نکرده نیز خواست، به مراکز پیش‌دبستانی سطح استان مراجعه و نسبت به نوبت‌گیری اقدام کنند.

بیگی در توضیح اهمیت غربالگری نوآموزان، گفت: بچه‌های که مشکل شنوایی، بینایی، جسمانی- حرکتی و یا هوشی داشته باشند به مراکز تخصصی سنجش ارجاع داده می‌شوند و با همکاری والدین نسبت به رفع نواقص اقداماتی انجام خواهد شد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 999206