pso
31 اردیبهشت 1402 - 00:15

آماده‌سازی چادرهای عرفات و منا برای زائران حج 1402+فیلم

چادرهای عرفات و منا برای زائران حج تمتع 1402 در حال آماده سازی است و با توجه به گرمای هوا در ایام حج تمتع امسال، تعداد وسایل سرمایشی در چادرها افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، در حالی که کم‌تر از ۴۰ روز تا آغاز مناسک حج تمتع ۱۴۴۴ قمری (۱۴۰۲ شمسی) باقی مانده، عربستان فضای اختصاص یافته به کشورهای مختلف برای بیتوته و اسکان زائران را در اختیار آنها قرار داده است.

عربستان فضای اختصاص یافته برای راه‌اندازی چادرهای منا و عرفات را تعیین می‌کند و زائران پس از مُحرم شدن از ظهر نهم ذی الحجه در عرفات حضور دارند و روز دهم ذی الحجه تا طلوع آفتاب نیز در مشعرالحرام بیتوته کرده و پس از آن با حرکت به منا و انجام رمی جمرات، اعمال حج تمتع را ادامه می‌دهند.

امسال با توجه به گرمای هوا در عربستان هم‌زمان با ایام حج تمتع، سعودی‌ها توصیه کرده‌اند که تعداد کولرها و وسایل سرمایشی در چادرها را افزایش دهند تا زائران دچار گرمازدگی نشوند.

در حج تمتع سال جاری، بیش از ۲ میلیون زائر از کشورهای مختلف عازم سرزمین وحی می‌شوند که در این بین ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر را زائران ایرانی تشکیل می‌دهند.

از روزهای گذشته روند تجیهز چادرهای محل استقرار زائران حج تمتع آغاز شده است که در ادامه فیلمی آماده‌سازی وسایل سرمایشی مورد نیاز چادرهای زائران حج تمتع سال جاری را مشاهده می‌کنید:

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1226338