pso
19 دی 1401 - 18:22

عضو خبرگان رهبری: اغتشاشگران در مواجهه با خون مردم رفتار دیکتاتوری داشتند

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اغتشاشگران در مواجهه با خون بسیجیان و مردم نهایت جسارت، گستاخی، قساوت و رفتار دیکتاتوری داشتند.

حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به جنایات عاملان و آمران اغتشاشات اخیر کشور گفت: نظام و حاکمیت از گذشته انقلاب اسلامی با این قبیل حوادث یک مواجهه کریمانه داشته است؛ در واقع نهایت اهتمام نظام بر این بوده‌ که است تا مخلان امنیت جامعه و مردم با برخورد مناسب و کریمانه نظام، از عملکرد خود دست بردارند و به ملت و نظام و جمهوری اسلامی آسیبی وارد نکنند.

وی با بیان اینکه در حوادث اخیر برخی رفتارهای اغتشاشگران مصداق روشن و بارزی از جرم است، افزود: حقوق عامه و جان مردم و امنیت جامعه در حوادث اخیر مورد تعدی و تجاوز قرار گرفت اما نظام با اینکه بنایش بر کرامت است، نمی‌تواند از اجرای حدود الهی و قانون رسمی کشور خودداری کند و نظام اسلامی از جانب اولیای اسلام ماموریت دارد حدود الهی و قانون الهی را با نهایت احتیاط اجرا کند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در حوادث اخیر اصل رعایت احتیاط بر خون مردم با نهایت دقت از ناحیه نظام اسلامی رعایت شد اما طرف مقابل، نهایت جسارت، گستاخی، قساوت و دیکتاتوری در مواجهه با خون بسیجیان و خون آحاد مردم رفتار شد.

وی تصریح کرد: مگر می‌شود کسی نهایت قساوت و رفتار مجرمانه و سنگدلانه را نسبت به مردم و شهروندان داشته باشد و به راحتی از کنار آن بگذرد؟ جواب مردم، جواب قوانین جزایی الهی و جواب افکار عمومی ملت را چگونه باید بدهد؟ البته بنا بر این است که نهایت دقت از جانب نظام اسلامی رعایت شود تا به کسی بیش از آنچه که استحقاق دارد جزایی نرسد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: این یکی از قواعد زندگی اسلامی است که اصل بر رحمت، کرامت و عفو است، اما اینها هم حدی دارد و آنجا که تعدی و تجاوز نسبت به جان، مال، امنیت مردم و امنیت کشور یکه‌تاز شود هیچ نظامی مماشات را نمی‌پذیرد.

علیمرادی در پایان گفت: بسیاری از مردم می‌پرسند که چرا نظام با این اغتشاشاگران مماشات می‌کند که باید گفت اصل بر کرامت و رحمت و به راه آوردن است، اما نمی‌شود از افعال شدید مجرمانه هم گذشت که نباید هم بگذرند. چه کسی باید پاسخگوی تخریب اموال ملت و مردم باشد؟ چه کسی باید پاسخگوی خون مردم بی‌گناه باشد؟ اگر اغتشاشگران مطابق با قانون مجازات نشوند، معلوم نیست بعدها چه بلایی بر سر ملت خواهد آورد، بنابراین رفتار و مواجهه نظام با عاملان و آمران آشوب‌ها و حوادث اخیر حکیمانه و عاقلانه و مطابق حدود الهی و قوانین شرعی است.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 965982