pso
12 اردیبهشت 1402 - 11:28

معلمان رکن اصلی تعلیم و تربیت هستند

سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: معلمان رکن اصلی تعلیم و تربیت هستند و باید از همه ظرفیت ها برای خدمت رسانی به این قشر بهره گرفته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز سه شنبه در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت مقام معلم در سنندج اظهار کرد: معلمان رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت هستند و باید از همه ظرفیت‌های موجود برای ارائه خدمات هر چه بهتر به فرهنگیان بهره گرفته شود.

وی افزود: شأن و جایگاه معلم در مرحله اول به حضرت حق و بعد از آن به انبیای الهی به خصوص، نبی مکرم اسلام (ص) برمی گردد و از این حیث، معلمی بالاتر از تعاریف است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: معلم لازمه تعلیم و تربیت است و باید اخلاق و معنویت در آموزش و پرورش نصب العین قرار داده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی افزود: پویایی معلم در روند تعلیم و تربیت تأثیرگذار بوده و کیفی کردن فعالیت‌ها به ویژه فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی بسیار مورد تاکید است.

وی با تأکید بر تلاش برای حفظ شأن و جایگاه معلمان اظهار کرد: انتظار می‌رود معلمان در کنار علم و آگاهی، به دانش‌آموزان درس زندگی و معنویت دهند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1182644