pso
30 فروردین 1402 - 17:55

فعالیت چهار مدرسه امین در همدان/ افزایش مدارس به ۱۱ مورد

فرماندار همدان با بیان اینکه در حال حاضر چهار مدرسه امین در شهرستان فعال است گفت: تعداد این مدارس به ۱۱ مدرسه در مقطع ابتدایی و متوسطه اول افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مسلم مخفی عصر امروز در شورای آموزش و پرورش اظهار کرد: مدارس امین ظرفیتی قابل توجه برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است که باید به توسعه کمی و کیفی این گونه مدارس اهتمام کنیم.

وی با بیان اینکه باید به مسایل تربیتی و اعتقادی دانش‌آموزان بیشتر توجه کنیم افزود: در حال حاضر چهار مدرسه امین در نواحی آموزش و پرورش شهرستان با همکاری آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه فعال است.

فرماندار شهرستان همدان اضافه کرد: با توجه به عملکرد موفق آن قصد داریم در سال تحصیلی آتی این مدارس به ۱۱ مدرسه در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول افزایش یابد.

وی از تشکیل ستاد بزرگداشت مقام معلم و پیش بینی برنامه‌های متنوع فرهنگی در نواحی آموزش و‌ پرورش به این مناسبت خبر داد و تاکید کرد: معلمان شاخص و فعال در امور آموزشی و فرهنگی در هفته معلم باید مورد تجلیل قرار بگیرند.

مخفی با اشاره به ضرورت استفاده از حضور شخصیت‌های بزرگ دینی در مدارس افزود: شاید در بخش تعلیم در مدارس عملکرد قابل قبولی داشته باشیم اما در بخش تربیت دانش‌آموزان به ویژه در آموزه‌های دینی، اعتقادی و مذهبی ضعیفیم و نیاز به اجرای برنامه های جدی برای تربیت فرزندان داریم. 

وی در ادامه با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان دیرآموز قابل توجه است اظهار کرد: والدین این دانش‌آموزان درخواست اختصاص مدرسه ویژه برای تحصیل این دانش‌آموزان دارند چراکه شرایط مورد نیاز آنها در مدارس عادی و استثنایی فراهم نیست و این خواسته بحق باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار همدان گفت: در راستای رفع مشکل ترافیک و کاهش خطرات احتمالی برای دانش‌آموزان و اولیا تعدادی از مدارس و آموزشگاه‌های خصوصی باید جابجا شوند که تذکر لازم در این زمینه ابلاغ شده و زمان صدور و تمدید مجوز فعالیت این مراکز باید دقت نظر بیشتری صورت پذیرد.

پایان پیام/ ۳۱۴۰

منبع: فارس
شناسه خبر: 1160343