pso
17 مرداد 1401 - 15:18

مراسم عزاداری ظهر عاشورا در آبدان

بوشهر- مراسم عزاداری ظهر عاشورا در آبدان از توابع شهرستان دیر استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امام جمعه آبدان ظهر دوشنبه در جمع عزاداران عاشورا در مسجد جامع آبدان با اشاره به ثواب گریه بر امام حسین (علیه السلام) افزود: ظاهر عزاداری گریه و اشک و ثواب و بهشت است اما گریه ما از روی حکمت و سیاست است که بساط مستکبران را به هم می‌ریزد.

خبرنگار مهرآبدانآبدانحجت الاسلام محمود کارگر اضافه کرد: باطن گریه‌ها این است که بصیرت بخشی و دشمن شناسی جمعی کنیم تا حرکت جمعی داشته باشد که اگر این مهم در کوفه اتفاق افتاده بود، کربلایی بوجود نمی‌آمد.

بوجودوی ادامه داد: اینکه امروز جوانان ما حاضرند در مقابل سرب‌های سرخ در مقابل دشمن بایستند و از حرم دفاع کند، از بصیرت شناسی آغشته به عشق امام حسین است.

امام جمعه آبدان با اشاره ایجاد سپاه جهانی اسلام توسط حاج قاسم افزود: دشمن در تلاش است تا این سپاه را بشکند، هر روز به هر بهانه‌ای نمادهای تشیع را تمسخر می‌کنند. حرکت‌ها و تهدیدهای دشمن در جهت جلوگیری از حرکت‌های جمعی و نابودی اسلام است؛ لذا باید برنامه‌های دشمن را بشناسیم.

آبدانوی به تلاش دشمن در جهت از بین بردن غیرت جوانان و استفاده از زن به عنوان کالا افزود: دشمن می‌خواهد زندگی خانواده‌های ما به هم بریزد؛ البته تا حدودی هم موفق شده است. اولین حرکت جمعی اسلامی از خانواده شروع می‌شود و اجازه ندهید که دشمن آن را خنثی کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 550041