pso
23 آذر 1401 - 15:41

فراخوان پزشکان حج ۱۴۰۲ اعلام شد/ شرایط جذب پزشکان در حج آینده

مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در فراخوانی ضمن اعلام شرایط جذب پزشکان برای حج ۱۴۰۲، از آغاز ثبت‌نام پزشکان در حج سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر برای جذب پزشکان در حج ۱۴۰۲ فراخوانی داد که با توجه به شروع فرایند عملیات بهداشتی و درمانی حج سال ۱۴۰۲ این مرکز در نظر دارد از بین متقاضیان پزشک عمومی، متخصص داخلی و متخصص طب اورژانس واجد شرایط برای ارائه خدمت به زائران بیت‌الله‌الحرام دعوت کند.

همچنین در این فراخوان آمده است: متقاضیان نسبت به ثبت‌نام و شرکت در فراخوان مربوطه در سامانه جذب و اعزام مرکز پزشکی حج و زیارت به آدرس REG.HMC.IR حداکثر تا تاریخ ۳۰ آذر ۱۴۰۱ اقدام کنند و پس از بررسی اطلاعات ثبت‌نام و احراز شرایط اولیه، زمان مصاحبه حضوری اعلام خواهد شد.

در این فراخوان شرایط احراز اینگونه اعلام شده است که با توجه به شرایط و ضوابط، فقط متقاضیان مرد، متأهل و افراد با حداکثر ۴۵ سال سن مورد نیاز هستند و دانشجویان در حال تحصیل نمی‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

پزشک عمومی، متخصص داخلی و متخصص طب اورژانس پزشکان نیز باید سابقه تشرف به حج با مرکز پزشکی (سال اولی) نداشته باشند.

به گزارش فارس، هنوز تفاهم‌نامه حج تمتع بین ایران و عربستان منعقد نشده است اما رایزنی اولیه با طرف سعودی صورت گرفته و از طرفی هم مسؤولان عربستان از پذیرش زائران خانه خدا بدون محدودیت و همچون سال‌های قبل از کرونا خبر داده‌اند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 910641