pso
30 فروردین 1402 - 08:54

اجرای مانور اطفای حریق در بیمارستان البرز کرج

کرج- معاون عملیات و امور ایستگاه‌ها سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از برگزاری مانور اطفای حریق در بیمارستان البرز با هدف افزایش آمادگی خبر داد.

جواد نریمانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مانور اطفای حریق با هدف آمادگی، ارتقا توانمندی و افزایش ضریب سرعت عمل در شرایط اضطراری در کارکنان بیمارستان البرز به همت نیروهای عملیاتی منطقه دو آتش نشانی کرج در محوطه بیمارستان البرز برگزار شد.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند، برگزاری مانورهای اطفائ حریق در مکان‌های پرجمعیت شامل بیمارستان‌ها، ادارات، پاساژها و… کمک شایانی به آمادگی همه‌جانبه نیروهای عملیاتی آتش نشانی در زمان بروز حوادث می‌کند و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های منظمی صورت گرفته تا دراماکان پر تردد و پر جمعیت برگزار شود.

معاون عملیات و امور ایستگاه‌ها سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: در همین راستا، مانور آموزشی عملی حریق در بیمارستان البرز برگزار و پرسنل بیمارستان با شرکت در این مانور، بر دانش و مهارت‌های خود برای مقابله با حریق افزودند.

وی خاطر نشان کرد: کارکنان این بیمارستان قبل از برگزاری مانور، آموزش‌های لازم همچون پناه گیری صحیح، نحوه تخلیه امن اضطراری، امداد و نجات مصدومان احتمالی حادثه، انوع حریق‌ها، اصول کار با خاموش کننده‌های دستی، شیوه‌های مناسب جهت خاموش کردن آتش‌های مختلف و چگونگی اطفای حریق احتمالی با انواع روش‌ها را زیر نظر مربیان آتش نشانی فرا گرفته و سپس به صورت عملی اقدام به تمرین آنها در فضای باز کردند.

نریمانی افزود: از مهمترین اهداف برگزاری این مانور می‌توان به ارتقا توان عملیاتی کادر درمان، ارزیابی پشتیبانی در هنگام بروز حریق، ارزیابی دانش و توان پرسنل عملیاتی آتش نشانی و مشارکت واحدهای مرتبط در امر اطفا حریق با بهره گیری از حداکثر امکانات موجود در بیمارستانها و مراکز اشاره کرد.

وی گفت: در این مانور با بیش از ۱۶ نفر آتش‌نشان و نجات‌گر با تجهیزات فردی و جمعی و با حضور ۴ ایستگاه عملیاتی و با استفاده از ۴ دستگاه خودروهای سنگین و سبک و تجهیزات مربوطه در بیمارستان البرز برگزار شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1158776